Image Alt

Jezero Bled, Velika Osojnica

SLOVINSKO
  /  Cestopisy   /  Jezero Bled, Velika Osojnica

Jezero Bled, Velika Osojnica

Slovinskooo, my se na tebe tak těšíme!! Tenhle výlet jsme si naplánovaly někdy na konci minulého roku (2019), našly jsme si ubytování, které odpovídalo našim požadavkům – ubytování se psy v klidné lokalitě, dojezdová vzdálenost od Bledu za rozumné peníze. Jenže rok 2020 je celý takový porouchaný, ještě v květnu to nevypadalo, že by nám letos vůbec nějaká dovolená mohla vyjít. Původní plán byl odjet v červenci, ale několik dní před plánovaným odjezdem Slovinsko pro Čechy uzavřelo hranice, příjezd byl možný pouze s testy, které byly poměrně drahé. Naštěstí v ubytování byli opravdu vstřícní a nabídli nám termín na srpen. Uf, tak jsme doufaly, že se to zlepší. A zlepšilo. Slovinsko hranice opět otevřelo pro turismus, my jsme si zabalily „kufry“, naložily auto a vyrazily směrem SLOVINSKO!

Měly jsme trochu nervy, to je jasné. Po cestě jsme se navíc těšily, že pojedeme přes Rakousko a Hallstatt, a tak se pokocháme nádhernými výhledy na Alpy, ale nakonec nám celou dobu z Benešova až na hranice se Slovinskem pršelo tak, že nebylo vidět ani na krok. No, takže žádné výhledy =D Před tunelem skrz Karavanky byla navíc docela dlouho stojící kolona, ale naštěstí nebylo příliš velké horko a klimatizace fungovala. Jo, koupit lístek na průjezd 8 km dlouhým tunelem a už už vidíme tu nádheru… Slovinskoooo =)

A teď hurá na vyhlídku!

Cíl prvního výletu bylo koupání v Bledu (pokud to jen trochu bude možné) a první „výšlap“ na vrch Velika Osojnica. Takže parkování proběhlo úspěšně, zaparkovaly jsme ZDE. Proběhly jsme kolem jezera, nechaly psiska vykoupat a nejdřív jsme si chtěly udělat výlet právě nahoru na Osojnici. Pršelo i ve Slovinsku, a tak to místy docela klouzalo a hlavně bylo pořádné dusno! Uf. Ale nevadí, pomalu se drápeme nahoru, až dolezeme na vrch Velika Osojnica. Nahoře není ten výhled až tak top, ale víte co tam je? No jasně, ta úžasná lavička se srdíčkem, uááá. Takže zkouška asi tak milionu fotek, jen škoda, že není až tak dobrý výhled a celé Karavanky se nám schovaly za mraky =(

po vyhlídce koupačka

Na cestě dolů potkáváme ještě jeden výhled, tak si řekneme, že ho zkusíme. Chvilku se prodíráme mezi lidmi podél lanového zábradlí a tam se objevila ta nejkrásnější vyhlídka na Bled! Wow, top! A samozřejmě tady bylo hodně lidí, je to níž a je tu lepší výhled než z Osojnicepromenády pro pěší, ale pláž je zde opravdu jen jedna (pokud jsme tedy nějakou nepřehlédly). To ale vůbec nevadí, my s sebou dneska sice plavky nemáme, ale psíci koupání uvítaly. Parádní zážitek z prvního dne! A teď pro něco k jídlu, po celém dni na cestách nám docela vyhládlo, a pak relaxovat, zítra nás čeká další dobrodružství.


INFORMACE O VÝLETU

Výlet na Velkou Osojnici i Ojstrici byl jednoduchý, vhodný se psy i s dětmi. Voda na trase byla v podobě jezera Bled, kde se před výletem i po výletě mohou jak lidé, tak psiska bez problému vykoupat, možnost osvěžit se nebo se najít u místních stánků nebo v plážové restauraci. Přikládám mapu výletu a odkaz na parkování.

  • máte psa a milujete dobrodružství?
  • chtěli byste si užívat pohodovou turistiku se psem bez vodítka, aniž byste zažívali stres?
  • nevíte, jak se zachovat v případě úrazu
  • chtěli byste, aby váš pes byl v první řadě váš parťák a společník?

vzdálenost 6 KM | celkové převýšení 734 m | voda na trase – ANO | vhodné pro psy – ANO

Napiš komentář