Image Alt

Okružní trasa Bürgl, Wolfgangsee

RAKOUSKO | HORNÍ RAKOUSY
  /  Cestopisy   /  Okružní trasa Bürgl, Wolfgangsee

Okružní trasa Bürgl, Wolfgangsee

Tak o chůzi po tomhle chodníčku jsem snila docela dlouho, to je úplně jak někde v ráji. No a tentokrát se nám je podařilo najít! Cesta, po které jsme šly, je v podstatě okruh kolem hory Burgl a v Rakousku dokonce nese své označení Bürgl- Panoramarundweg. Je to cesta opravdu jen pro pěší, cyklistům je na chodníčky vstup zakázán. Nejsou příliš široké a lidi je využívají pro klidné procházky, protože těmihle výhledy se bude kochat asi úplně každý!

Bürgl- Panoramarundweg

Trasu můžete začít na libovolném místě, někdo začíná přímo z městečka Strobl, my jsme si našly parkoviště na konci ulice Bürglsteinstraße, což je výchozí místo nejen pro pěší, ale větví se zde hned několik cyklotras. Vyrážíme kousek po cyklostezce a velmi brzy zabočíme do lesa, který se táhne právě okolo hory Bürgl. Příliš mnoho lidí tu nepotkáváme, občas nějakého pejskaře.

Cesta chvíli stoupá a chvíli klesá a brzy se začne otáčet za výhledy. Nejprve jsou dřevěné lávky vždy jen několik málo metrů, později nahradí celou turistickou cestu a začínají se otevírat neskutečné výhledy. Jediné co vidíme je nádhera všude okolo nás. Průzračně modré jezero Wolfgangsee, na kterém i v říjnu panuje poměrně velký ruch a provoz, chodíme po dřevěné, velmi dobře udržované lávce a v dáli vidíme majestátné Alpy. Co víc si přát?

Nemohly jsme se nabažit výhledy a u jezera jsme byly určitě dobrou hodinu a jen načerpávaly krásy z okolí. Na stezce také najdete geostezku. Cesta je v podstatě lemována různými cedulemi s nejrůznějšími úkoly a živočichy, na své si zde přijdou i děti, obzvláště, pokud jim cedule dokážete přeložit z němčiny, nebo německy samy umí. Navštívily jsme i město Strobl, ale protože je neděle, bylo bohužel všechno zavřené. Po pravém břehu řeky Ischl jsme se pomalu vrátily zpět k autu. Dnes to byl nádherný, byť jednoduchý výlet!


INFORMACE O VÝLETU

  • máte psa a milujete dobrodružství?
  • chtěli byste si užívat pohodovou turistiku se psem bez vodítka, aniž byste zažívali stres?
  • nevíte, jak se zachovat v případě úrazu
  • chtěli byste, aby váš pes byl v první řadě váš parťák a společník?

vzdálenost 5 km | celkové převýšení 320 m | voda na trase – ANO | vhodné pro psy – ANO


fotogalerie
turistika se psem
youtube video

Napiš komentář