Image Alt

Canyoning Sušec

SLOVINSKO
  /  Cestopisy   /  Canyoning Sušec

Canyoning Sušec

Aneb “Láska na první slide”. Můj první canyoning v té nejlepší společnosti. Posouvání osobních limitů. Alpy z jiné perspektivy a jeden z nejlepších zážitků!

Jak jsem se ke Canoyningu vlastně dostala? Můj nápad to nebyl! =D To jsme takhle jednou během dovolené ve Slovinsku měly jít na paddleboardy s Guidem Sebim, ale protože hlásily bouřky a deště, tak je Sebi přesunul na další den. Bouřky se naštěstí nekonaly a počasí bylo jako malované. Vyrazily jsme tedy na výlet z Bovce na Slap Virje. Cestou zpátky jsme se trmácely přes město po hlavní silnici bez chodníků s pěti psama. To jsme nechtěly, tak jsme se pokoušely dostat na vedlejší cestu, nicméně jsme opět „zabloudily“ a během chvíle se trmácely po silnici bez chodníků pořád s pěti čoklíkama =D po nějaké době si někdo z party všiml růžové cedule odkazující na “canyoning purple-rocket” a šly se tam podívat. Vylezl velmi milý pán hovořící česky a říkal nám, jak je Sušec super pro začátečníky. No, Přesvědčil nás. 

láska na první slide

Ráno jsme si přivstaly, vyvenčily psiska, nacpaly do sebe snídani, psy nechaly spát a už vyrážíme pěšky směr Bovec a purple-rocket. Přivítá nás Káťa – češka, pozvala nás na kafčo a dala nám školení. Popravdě, když jsem poslouchala informace o tom slaňování 15 metrového vodopádu, ferratách a 5 metrových skocích, tak jsem si říkala, jestli jsem raději neměla hlídat psy v kempu. No, dostaly jsme neopreny, ferratové sedáky, helmy a nasedáme ke Kátě do auta směr kaňon Sušec. Na místě si připravujeme balíčky z neoprenů a v plavkách vyrážíme asi na půl hodinový výstup nahoru na start. Cestou první co vidíme je 12 metrový slide. Fajn, tak si říkám, že TOHLE, to jako NIKDY!! A už jsme nahoře, oblékáme si neopreny, naposledy si zopakujeme komunikační gesta a jdeme na to! 

Nemám vlastně co bych k tomu úplně moc řekla. Jakmile jsem vyrazila věděla jsem, že teď už není cesty zpátky, stres odpadne a člověk se začne strašně moc těšit =) A jak jsem psala na začátku – byla to “Láska na první slide”. Společnost Míši, Bibi, Adél a Ivči byla úžasná, neskutečná vzájemná podpora a co bylo ještě úžasnější byla podpora Káti, když jsme si náhodou v něčem nevěřily. Byla klidná, rozumná, vše nám několikrát vysvětlila, podpořila nás, když bylo potřeba. Cesta kaňoněm trvala asi dvě a půl hodiny a uteklo to jako nic. Co sekunda to nepopsatelný zážitek! A ten poslední 12 metrový slide? Cca do tří metrů nás Káťa slanila a zbytek jsme sjely samy. A dala jsem to!! Euforie! =) A teď se vysvléct z neoprenů. Ve 14:00 nás Káťa přivezla do kempu Polovnik a v 15:00 už nás čekal Sebastian s dalšíma neoprenama =D a paddleboardy, kde nás naložil a vyrazili jsme na Most na Soči na další dobrodružství. To už je v jiném článku =) 

KDE JSME TO BYLY?

Pokud jste začátečníci nebo chcete vzít kamarády či děti, tak kontaktujte Káťu a Oldu z http://www.purple-rocket.com, rozhodně nebudete litovat! =) Kačka s Oldou mají v nabídce samozřejmě i náročnější kaňony nejen ve Slovinsku, ale také třeba ve Švýcarsku, Rumunsku nebo Nepálu =)

Ještě vám přikládám video z kaňonu Sušec. 


VIDEO Z KAŇONU

Napiš komentář