Image Alt

Malinská skála a Devět skal

ČESKO | ŽĎÁRSKÉ VRCHY
  /  Cestopisy   /  Malinská skála a Devět skal

Malinská skála a Devět skal

Dnes ráno jsem byla pracovně v Jihlavě, tak jsem cestu využila a spojila jsem ji s výletem do Žďárských vrchů. Při minulé návštěvě jsme se zajeli podívat do Údolí řeky Doubravy. Na dnes jsem naplánovala výlet na Malinskou skálu a Devět skal.

MALINSKÁ SKÁLA

Výchozí bod naší trasy byl v Milovech. Parkoviště tam k nalezení úplně nebylo, ale auto jsme nakonec nechali na jednom místě, které ho trochu připomínalo. Vydali jsme se po zelené trase k rozcestníku Dráteničky. Už tady nás překvapil častý výskyt stíhaček. Jsme ale blízko Čáslavi, tak se není čemu divit. Les je tu ovšem nádherný.

Brzy přicházíme k Malinské skále, stále za doprovodu stíhaček, které nám každou chvíli prolétávají nad hlavami. No, začíná to být trochu protivné, přijde mi, že si přidáme jak za války a rozhodně to není nic příjemného, hovor musíme každou chvíli přerušit a nakonec už nás ani nebaví se překřikovat, protože stíhačku opravdu nepřekřičíme, lítají příliš blízko. Každopádně z Malinské skály jsou krásné výhledy =D

devět skal

Červená trasa vedoucí k rozcestníku Devět skal je krásná. Míjíme ještě Lisovskou skálu a nakonec přicházíme na Devět skal, což je nejvyšší vrchol Žďárských vrchů. V jeho okolí rostou velmi vzácné květiny.

STUDENÝ POTOK

Cestou zpět se vracíme po neznačené lesní cestě. Na cestě se nachází Studený potok, který se klikatí lesem. Je to báječné místo pro odpočinek a osvěžení nejen pro čtyřnohé parťáky. Piknik u tohoto potoka zakončil celé naše dnešní dobrodružství, které mělo jedinou chybu – stíhačky. Opravdu obdivuji všechny, kteří v této lokalitě pobýváte.


INFORMACE O VÝLETU

  • máte psa a milujete dobrodružství?
  • chtěli byste si užívat pohodovou turistiku se psem bez vodítka, aniž byste zažívali stres?
  • nevíte, jak se zachovat v případě úrazu
  • chtěli byste, aby váš pes byl v první řadě váš parťák a společník?

vzdálenost 12 km | celkové převýšení 570 m | voda na trase – ANO | vhodné pro psy – ANO