Image Alt

Hallstatt a dechberoucí Langbathseen

RAKOUSKO | HORNÍ RAKOUSY
  /  Cestopisy   /  Hallstatt a dechberoucí Langbathseen

Hallstatt a dechberoucí Langbathseen

Už je tady zase pondělí a nám dnešním dnem končí prodloužený víkend, tak jsme samozřejmě nelenily a ještě ráno vyrazily na procházku do známého městečka Hallstatt. Hallstatt – kdo by tuhle vesnici na břehu stejnojmenného jezera neznal? Jeden z nejoblíbenějších turistických cílů v Rakousku dosáhl u asijských návštěvníků takové popularity, že si v Číně postavili věrnou kopii Hallstattu, jen zrcadlově obrácenou.

Většina turistů přijíždí jen na jeden den, kdy si nafotí působivé fotky na Instagram, ale když se rozhodnete zůstat více dnů, vychutnáte si krásné turistické a cyklistické trasy, kde nepotkáte téměř ani nohu. Okolí Hallstattu má navíc důležitý historický význam. Už před 7000 let se zde těžila sůl a těží se dodnes. V Hallstattu jsme se psy byly poprvé, leč já už jsem zde po několikáté. No, bylo veselo, když holky pózovaly nadšeným turistům =) Poslaly jsme pohledy, koupily nějaké suvenýry a pokračovaly dál. Další zastávka byla u dech beroucích jezer…

karibik uprostřed alp

Jakmile projedete kolem pobřeží až do konečného města Ebensee, můžete již klidně vypnout navigaci a sledovat ukazatele vedoucí přímo k Langbathseen. Dále se již neztratíte. Do hor k jezerům vede úzká cesta kolem řeky, na jejímž konci na vás čeká pohodlné a velké parkoviště čítající oficiálně 200 bezplatných parkovacích míst pro osobní vozy plus cca 2 místa pro invalidy. Vorderer Langbathsee se před vámi rozprostře hned za parkovištěm. Proto je i výlet k jezerům Langbathseen nejoblíběnějším cílem v první jeho části pro ty, kteří sem příjíždějí pouze na piknik a za koupáním u jezera v horkých letních dnech. Kromě pěkné oblázkové pláže a příjemného vstupu do vody i pro děti se vedle parkoviště nachází i oblíbená restaurace, která zajišťuje během dobrého počasí obědy, svačiny a velký výběr pití či dalšího občerstvení. Odpočívat můžete i na vedlejší zelené louce.

Hinterer Langbathsee je přibližně o polovinu menší než spodní Vorderer Langbathsee. Za hezkého počasí je pohled a procházka kolem něj odměnou pro všechny, kteří nelenili a nezůstali pouze u prvního jezera. Celá trasa kolem obou jezer čítá cca 7 kilometrů a pokud byste se nikde nezastavovali, bude vám prcoházka trvat maximálně 2 hodiny. Od Vorderer Langbathsee vedou dvě cesty. Jednou můžete nahoru a druhou zpět. Cesta je opět zpevněna a mírně štěrkovitá. My jsme si samozřejmě obešly obě dvě jezera, a byla to neskutečná nádhera!


INFORMACE O VÝLETU

  • máte psa a milujete dobrodružství?
  • chtěli byste si užívat pohodovou turistiku se psem bez vodítka, aniž byste zažívali stres?
  • nevíte, jak se zachovat v případě úrazu
  • chtěli byste, aby váš pes byl v první řadě váš parťák a společník?

VZDÁLENOST 7,5 KM | PŘEVÝŠENÍ 452 m | VODA NA TRASE – ANO | VHODNÉ PRO PSY – ANO

Napiš komentář