Image Alt

Husí cestou na Husu přes Martinské stěny

ČESKO | KOKOŘÍNSKO
  /  Cestopisy   /  Husí cestou na Husu přes Martinské stěny

Husí cestou na Husu přes Martinské stěny

Máme tady krásný barevný listopad zahalený do mlhy s vykukujícím sluníčkem. Výlety v tomhle období mám nejraději. Vyrazili jsme tedy do Kokořínska.

tajemným lesem a mlhou

Parkujeme v lese kousek za obcí Lhota několik kilometrů za Dubou. Naplánovali jsme si okruh na Husu. Nejprve nám na cestu svítilo sluníčko a les se halil do krásných podzimních barev, ale sluníčko brzy vystřídala mlha. Ale nám to nevadí, mám ráda tohle typické podzimní počasí. Mlha je vlastně strašně fotogenická a působí tajemně (pokud to tedy není až moc a nevidíte na krok)

Cesta vede převážně lesem, který je na Kokořínsku prostě specifický a působí příjemně, ale prošly jsme si i Martinské stěny. Martinské stěny jsou přírodní památkou a jsou tvořeny pískovcovou plošinou a příkrou hranou skal v nadmořské výšce 390 – 420 m. Rozhodně toto místo nevynechejte, dá se totiž snadno přehlédnout, jelikož vás bude svádět široká lesní cyklostezka, ale vy se vydejte právě na tu malou pěšinku vedoucí po červené trase přes Martinské stěny. Čekají vás nádherné výhledy!

výhled na vlhošť

Samotná husa je v podstatě skalnatý útvar ve tvaru husy. Jen budete potřebovat trochu více představivosti, abyste to zvířátko v té skále viděli =D Za husou se poté naskýtají výhledy na Vlhošť.

stará husí cesta

Cestou nazpět jsme se prošli Starou husí cestou. Nejprve vede lesem a poté po polní cestě, které je lemovaná mladými stromky. V případě dobré viditelnosti můžeme vidět Bezděz jako na dlani! A nejen ten! Dolů pod článek vám přikládám mapku, tak na ní mrkněte a vyražte, cesta je parádní v jakémkoliv počasí! My jsme si udělali na husu ještě jeden okruh, tentokrát z Obroku, ale o tom chystáme další článek =)


INFORMACE O VÝLETU

  • máte psa a milujete dobrodružství?
  • chtěli byste si užívat pohodovou turistiku se psem bez vodítka, aniž byste zažívali stres?
  • nevíte, jak se zachovat v případě úrazu
  • chtěli byste, aby váš pes byl v první řadě váš parťák a společník?

vzdálenost 11 km | celkové převýšení 360 m | voda na trase – NE | vhodné pro psy – ANO

Napiš komentář