Image Alt

Národní park Jasmund

NĚMECKO | RUJÁNA
  /  Cestopisy   /  Národní park Jasmund

Národní park Jasmund

Národní park Jasmund je chráněná přírodní oblast bukového lesa, kde je příroda ponechána svému přirozenému rozvoji bez jakéhokoliv zásahu člověka. Díky tomu se mohla zachovat původní podoba Baltského lesa tak, jak ji znali naši předci a tato oblast se dostala na seznam přírodních památek UNESCO.

les a křídové útesy

Jasmund, to nejsou jen bukové lesy, ale také nádherné křídové útesy. Kromě útesů v parku najdeme i několik jezírek a řadu mokřadů s unikátní faunou a florou. Celý park je protkán řadou turistických cest a cyklostezek. Jediné, co v Jasmundu nehledejte, jsou přeplněné pláže. Vzhledem k tomu, že se sem nedá dojet autem, ale vše si musíte nést ve vlastních rukách nebo v batůžku na zádech, je zde naprosté minimum lidí, které navíc stvrzuje fakt, že k přístupu na pláž je potřeba sejít značné množství schodů a pláž je přístupná jen z několika málo míst. Úžasný zážitek!

Zentrum Königsstuhl

V parku se nachází návštěvnické centrum. Nedá se k němu dojet autem, musíte buď pěšky, nebo speciálním turistickým autobusem, což je na Rujáně běžné na mnoha dalších místech. Turistické centrum je otevřené po celý rok a je zde výstava věnovaná vývoji přírody. Krok za krokem si projdete vývoj z doby před 69 miliony let až do současnosti. Audio průvodce je nabízen v němčině a angličtině. Pokud se budete chtít dostat na vyhlídku na Královu židli, budete muset zakoupit vstupné. Do návštěvnického centra můžete i se pejskem =)

náš okruh kolem křídových útesů

My jsme zaparkovali na velkém parkovišti v Hagenu a svezli jsme se kyvadlovou dopravou právě k návštěvnickému centru. Odtud jsme pokračovali lesem kolem křídových útesů. Ano, koupali jsme se v moři a bylo až překvapivě teplé! Všude kolem nás plavaly malinkaté medúzy a lidí bylo jen opravdu málo. Pláže jsou spíše písčité, občas nějaké oblázky a mušle vyplavené z moře. Na pláži bylo několik pejsků, myslím, že pejskaře je to takový malý ráj a určitě mám v plánu se sem vypravit s Kessi a Májenkou =)


INFORMACE O VÝLETU

  • máte psa a milujete dobrodružství?
  • chtěli byste si užívat pohodovou turistiku se psem bez vodítka, aniž byste zažívali stres?
  • nevíte, jak se zachovat v případě úrazu
  • chtěli byste, aby váš pes byl v první řadě váš parťák a společník?

vzdálenost 10 km | převýšení 900 m | voda na trase – NE | vhodné pro psy – ANO

Napiš komentář