Image Alt

ME ve Flyballu v Saint-Jean-de-Daye

FRANCIE | NORMANDIE
  /  Cestopisy   /  ME ve Flyballu v Saint-Jean-de-Daye

ME ve Flyballu v Saint-Jean-de-Daye

Několik sekund před startem se štěkot psů a nervozita páníčků mnohonásobně stupňuje. Mistři ve flyballu se snaží udržet své psy aby vychytali co nejlepší start. Na signál bude zvíře muset překonat čtyři překážky, sešlápnout pedál „flyboxu“, ze kterého je míč vyhozen, chytit ho, udělat otočku a samé opačným směrem a předat štafetu dalším třem psům. Vše co nejrychleji a ideálně bez chyb. Ano, to je flyball. To je mistrovství Evropy.

Mistrovství Evropy v flyballu se tento víkend účastnilo 624 závodníků v doprovodu více než 500 psů. ME se tentokrát konalo ve francouzském Saint-Jean-De-Daye. Flyball je v podstatě jediný psí sport, který se provozuje jako tým. Atmosféra je zde opravdu odlišná od atmosféry jiných soutěží. Flyball neznamená cvičit psa, ale vychovávat ho. Je to on, kdo se rozhodne běžet, hrát s námi tuto hru.

Fotografie: Zuzka Novotná (Sequencová)

Atmosféra byla opravdu parádní a my děkujeme pořadatelům za báječnou organizaci na tomto úžasném místě. Kessi závodila za tým Hop Trop Hurricane, který vybojoval druhé místo ve 4. divizi. Děkujeme celému týmu Hop Trop, že jsme mohli být součástí jejich týmu =) Byl to také jeden z našich posledních závodů a s flyballem se loučíme. A teď hurá poznávat krásy Normandie!

Napiš komentář