Image Alt

O NÁS

„Je to nebezpečné, vyjít ze dveří… vstoupíš na cestu a jestli si nedáš pozor, může tě zavát kamkoliv“

— J.R.R. Tolkien

Faktem je, že bez ohledu na to, jak moc rádi kontrolujeme a předvídáme věci a události, je život často nepředvídatelný. Život je překvapivý, chaotický a krásný zároveň. Opravdu se ztotožňuji s výše uvedeným Tolkienovým citátem – když opravdu žijete, nikdy nevíte, co se může stát.

jak vznikla moje láska k horám a cestování

Jsem Daniela a miluji dobrodružství.

Jasně, na to už jste nejspíš přišli ve chvíli, kdy jste přistáli na tomto blogu =)

Vyrostla jsem na okraji Prahy v Újezdě nad Lesy. Ve škole jsem byla naprosto průměrný žák. Milovala jsem koně, knihy, deskové hry a Harryho Pottera. Hrála jsem volejbal a měla jsem štěstí na báječnou třídu a několik opravdu dobrých přátel, kteří mě provázeli základní školou. Dalších několik opravdových přátel jsem měla na střední škole a po první maturitě jsem nastoupila do práce na plný úvazek jako učitelka v mateřské škole. Ty opravdové přátele jsem našla díky psům. Studium bylo vždy až na druhém místě. I přes to mám dvě maturity a vysokoškolský titul.

Na základní škole jsem trávila mnoho času s kamarádkou a se psy touláním po okolní krajině. Na střední škole jsme poté začaly podnikat první výlety mimo Prahu. Jeden z prvních výletů byl Karlštejn, později Kokořínsko. Neznala jsem mapy, nikdy předtím jsem neviděla hory, Alpy jsem znala jen z auta cestou k babičce a o Krkonoších jsem věděla jen z hodin zeměpisu. Pamatuji si, když jsme jednou projížděli autem Rakousko, řekla jsem tátovi, že až budu velká, budu chodit „tam v těch horách“. Ale můj táta mi tehdy odpověděl „To jsou Alpy, tam chodí jen zkušení lidé, jsou nebezpečné.“. A o to víc mě lákaly. Nikdy jsem si nedokázala představit jaké to asi je a věděla jsem, že to je přesně to, co chci jednou dělat, chodit v takových horách.

Uplynulo několik let a já jsem na konci roku 2013 seděla za volantem svého Forda. Na konci dubna v roce 2014 jsme tedy s přáteli naplánovali náš první víkend v Krkonoších. Ten den jsem se zamilovala. Do hor. Hory ve mě vzbuzují pocit štěstí, absolutního uvolnění, nadšení a především pocit svobody. Právě v tento den se začal psát příběh…

Od té doby jsem poznala mnoho krásných míst, osvojila si schopnost pohybovat se v horách, absolvovala několik horských přechodů, objevila kouzlo paddleboardingu a zamilovala se do canyoningu.

ŽIVOT NEČEKÁ NA „AŽ“…

Ačkoli jsou hory mojí srdeční záležitostí, miluji poznávání jakýchkoliv míst, cizích měst nebo místní kultury. Mým velkým koníčkem, který je úzce spjatý s cestováním, je studium jazyků. Občas se mě někdo ptá co dělám ve volném čase. Na to je jednoduchá otázka. Žiju tady a teď, naplňuji každý den radostmi, vzdělávám se, medituji, pracuji, čtu, chodím do posilovny, plavu, běhám, jezdím na kole nebo na paddleboardu, prozkoumávám nová místa, věnuji se svým psům a posouvám své hranice mimo komfortní zónu.

nejsem cestovatelem na plný úvazek

NE, nejsem „full-time traveler“ nebo „digitální nomád“. Ve skutečnosti jsem byla až do června roku 2022 zaměstnána na plný úvazek v místní mateřské škole, kde jsem pracovala jako učitelka a svou práci jsem milovala. Snažila jsem se dětem vždy nabídnout něco víc a dát do práce celé své srdce. S tou nejúžasnější kolegyní se nám podařilo téměř od nuly vybudovat první třídu Začít spolu v Újezdě nad Lesy a kolektiv školky byl v podstatě jako moje druhá rodina, cítila jsem se šťastná, naplněná a spokojená. Dát výpověď bylo jedno z mých nejtěžších rozhodnutí v životě. Do té doby jsem cestovala vždy jen v době dovolených, víkendů a státních svátků. Byť mě cestování naplňuje, tak se popravdě ráda vracím domů. Ráda obejmu svou rodinu, řídím vlastní auto, mazlím se s kočkami a ráda spím ve vlastní posteli.

Někoho zřejmě napadla otázka – proč jsi odcházela, když jsi byla spokojená? =) na to jsou jednoduché odpovědi:

 • a) uvízla jsem v komfortní zóně
 • b) není možné žít v Praze, platit poplatky, auto, živit dva psy a ještě k tomu cestovat a chtít si pořídit cestovní dodávku, když máte plat učitelky v MŠ
 • c) mám obrovský problém respektovat autority
 • d) chci, aby moje děti navštěvovaly tu nejlepší školu, třeba Open Gate a nechci řešit, že na to nemám peníze
 • e) potřebuji něco budovat, posouvat se, vzdělávat se

Když mi něco vadí, ozvu se, bojuju za vlastní názor, nepřijmu cizí fakt jen kvůli tomu, že je to nadřízený a chci si vždy dělat věci podle svého nejlepšího uvážení. Zkrátka už od malička neumím „držet hubu a krok“. Je to dáno i obrovskou touhou po vzdělávání, nových zkušenostech, dovednostech, které vás prostě neudrží na jednom místě a já se snažím vzdělávat a posouvat každý den. S věděním přichází hlad.

Mým velkým snem bylo pracovat jako OSVČ a mít svou vlastní firmu. To se mi povedlo v roce 2022, kdy jsem vykročila ze své komfortní zóny, opustila zaměstnání a začala podnikat v oboru Účetnictví. O rok později, v srpnu roku 2023, jsem společně s Barčou založila účetní firmu Partners for bilance, s.r.o. Budovat firmu je velký závazek, ale cítím, že sem patřím. Neplánuji budoucnost, jediné, co je skutečné, je tenhle okamžik, a všechno ostatní k nám přijde.

několik zajímavostí o mě (pro pobavení)

Důležité věci:

 • Mám maturitu z ekonomiky a podnikání, právě proto jsem šla pracovat do mateřské školy.
 • Mám bakalářský titul v oboru Pedagogika, právě proto jsem se po výpovědi ve školce začala věnovat účetnictví.
 • Miluji studium jazyků, jako je francouzština, španělština nebo angličtina, zatímco nejvíc času trávím v německy mluvících zemích.
 • Myslela jsem si o sobě, že jsem dobrodružné povahy a ráda zkouším cokoliv nového. Do doby, než jsem dostala praženého cvrčka se slovy „na, ochutnej“.
 • Mým velkým koníčkem jsou peníze a finanční gramotnost. Ano, peníze jsou v našich životech důležité a neměli bychom být jejich otroky.
 • Jsem kvalifikovaným učitelem plavání dětí a dospělých. Právě proto dělám kondiční plavání se seniory.

Méně důležité (ale pravděpodobně zajímavější) věci:

 • Moje první práce bylo noční doplňování zboží v supermarketu. Noční právě proto, abych přes den mohla trávit čas venku. Spala jsem mnohem méně než přes noc, maximálně 4 hodiny denně, neumím spát přes den, což se na mě velmi brzy podepsalo.
 • Miluji vůni sena. Někdy prostě jen tak sedím na balíku sena, pozoruji západ slunce, hladím čtyřnožce a čichám tu vůni.
 • Ráda si odškrtávám věci a je jedno, jestli jsou to denní úkoly nebo můj Bucket List.
 • Jsem držitelkou Practitioner Diploma Level 1 z Krav Maga. Jak ráda říkám – člověk by měl být všestranný.
 • Absolvovaly jsme s Kessi ME ve Flyballu v Normandii, v agility jsme celou jednu sezónu běhaly v kategorii LA3.
 • Nesnáším počítačové a jakékoliv další video hry. Považuji to za promarnění života.
 • Krátce po ME ve Flyballu se Kessi srazila na dráze s borderkou, která tam neměla co dělat. Srážka byla tak fatální, že Kessi vyřadila z profesionálního sportu. Na základě této události jsem absolvovala Certifikační seminář Dornova metoda – zvířata pod taktovou Áji a Martina Dunových.
 • Později jsem se chtěla o pohybovém aparátu dozvědět něco více a absolvovala jsem také Certifikační seminář Dornovy metody Plus. Čistě ze zvědavosti.
 • Při setkání s novým člověkem mu neprohlížím oči, postavu nebo oblečení, nýbrž boty. V mém botníku nenajdete jediné boty, které by nohám ubližovaly a jsem velký odpůrce moderní obuvi. Přesvědčila jsem desítky lidí ke změně myšlení o botách, s největší pravděpodobností by nám Altra a VivoBarefoot měli poskytovat alespoň nějakou slevu za pravidelný přísun zákazníků =)
 • Mám slabost pro pejsky z útulku. Mým prvním útulkáčem byla Žofinka, teď mám Májenku.
 • Jsem hrdou majitelkou ionizátoru LeveLuk K8 a jsem do něj bezhlavě zamilovaná.

co je amazing-dogs?

Amazing-dogs je cestovatelský blog, který vznikl v době pandemie koronaviru, kdy jsem potřebovala ukojit svou touhu po tvoření, kterou jsem do té doby načerpávala mezi dětmi, jelikož tam je člověk kreativní každý den. Vždy jsem ráda tvořila deníčky, ať už cestovní, myšlenkové nebo třeba Pětiletý deník Tam & Zpět. Několik let jsem chtěla mít svůj vlastní blog, kam bych zapisovala výlety se psy, proto vznikl název amazing-dogs. Kessi byla řadu let nemocná a já jsem začala občas cestovat i bez psů, poznávat města a nová dobrodružství, ono třeba na canyoning se takový pes prostě vzít nedá =)

Primárně ale cestuji se psy, navštívily se mnou mnoho zemí, jsou to neskutečné pohádkářky a já vím, že se na ně mohu spolehnout v jakékoliv situaci. Právě z tohoto důvodu vznikl tento blog, jelikož je cestování se psy stále populárnější, přináší i určitá rizika, jako jsou zranění, nespolehlivost psa nebo majitele, potřeba ubytování, bezpečnosti, přepravy, míst vstřícných ke psům a mnoho dalšího. Hlavním cílem tohoto blogu je, aby se každý majitel pejska a cestovatel mohl inspirovat pro svou další cestu. Věděl, jak bezpečný je výlet, co si má vzít s sebou, jak to bude náročné, zda-li bude na trase voda, dostal tip na ubytování a svou cestu se psem si maximálně užil =)

Zaměřuji se na destinace a výlety ve stylu Bucket Listů a vlastních vyprávění, a to tak, abyste je mohli sami replikovat a na výlet vyrazit v podstatě jen podle popisu trasy. Jsem také zastáncem udržitelnosti, a to nejen v běžném životě, ale právě při cestování. Věřím především v sílu přírody a cestování. Příroda a cestování nám pomáhá budovat sebedůvěru, být zdravější a realizovat svůj potenciál, takže můžeme být nejlepší verzí sebe sama v každodenním životě. Jsme tu, abychom vás na této cestě podpořili tím, že vám poskytneme veškerou inspiraci a rady, které potřebujete, abyste byli připraveni na vaše další dobrodružství.

kontakt

Chcete mě kontaktovat? Níže najdete návod jak na to:

lekicova.daniela@gmail.com | lekicova.daniela[zavináč]gmail[tečka]com

Můžete mě také sledovat na Facebooku, Instagramu nebo YouTube kanálu.

doplňující informace

Zajímají nás naše cesty? Podívejte se na stránku Destinace, nebo se rovnou podívejte na celou časovou osu našich výletů, říkám jí Cestopisy.

Chcete vědět, jaký nosím batoh nebo kufr a co v nich mám? Mám své oblíbené značky, na které nedám dopustit. Mrkni na můj Seznam věcí.

Zajímá vás, kde hledat letenky nebo rezervace ubytování? Zamiřte na stránku Cestovní zdroje, kde najdete spoustu skvělých tipů a tajemství.

Rádi byste se dozvěděli něco o investování a financích? Pak běžte na můj blog LD Solutions.

REDAKTORKA PÉŤA

Ne všechny články, které na tomto blogu potkáte jsem psala já. Některé z nich má pod taktovou Péťa, takový můj „horský parťák“. I ona má letité zkušenosti v oblasti cestování se psem, společně se svými šeltiemi Lighty a Nessie procestovala mnoho zemí a poznala spoustu úžasných míst. Děkuji za spolupráci na tomto blogu, můžete se podívat na všechny Péti články.


KONTAKT

Bc. Daniela Lekičová

lekicova.daniela@gmail.com

+420 775 041 331

fakturační údaje

Daniela Lekičová

Kynická 1247, Praha 9, 190 16

IČ: 07403151; zapsána v živ. rejstříku Úřadu MČ Praha 21

Nejsem plátce DPH