Image Alt

Deštivý den a Pokljuška soutěska

SLOVINSKO
  /  Cestopisy   /  Deštivý den a Pokljuška soutěska

Deštivý den a Pokljuška soutěska

Ani dnes ráno se počasí nevybarvilo tak, jak jsme si představovaly. Vlastně jsme si představovaly, že přijedeme na místo výletu, mraky se roztáhnou a vykoukne na nás krásná modrá obloha zalitá sluncem. Chtěly jsme tedy vyrazit na výlet, ale když jsme se přiblížily k silnici vedoucí nahoru do sedla Vršič, kde navíc metaly hromy a blesky, tak jsme to raději zabalily a vrátily jsme se zpět do ubytování. Daly jsme si oddech a krátce po poledni se začaly mraky roztahovat a vykukovalo sluníčko. Nasadily jsme tedy boty, vzaly psiska a vydaly jsme se prozkoumat oblast našeho ubytování.

osamocené místo krok za vintgarem

Pokud hledáte zajímavé, ale poměrně tiché a opuštěné místo na výlet v okolí jezera Bled, je pro vás Pokljuška soutěska ideálním místem, navíc jej v pohodě stihnete během půldenního výletu a nenachodíte žádné velké převýšení. My jsme sem vyrazily se psy přímo z ubytování, kolem kterého vede právě turistická stezka do této soutěsky. Je to v podstatě skalní úžina, která je součástí náhorní plošiny Pokljuka. Nevím, jestli se někde nachází nějaký oficiální vchod, my jsme se na cestu v podstatě doklouzaly lesní cestou po svahu =) ale nikde na cestě nestála žádná budka pro výběr vstupného, jediné, co jsme potkaly, byla cedule, která nám oznámila, kde se vlastně nacházíme a co to je.

tak trochu slovinská džungle

Soutěska je průchozí z obou stran, my jsme ale zvolily (poněkud zvláštní) okruh. K samotné soutěsce jsme došly poměrně hustým lesním porostem, kde jsme podlézaly a obcházely různě popadané stromy, vypadalo to tam trochu jako v džungli, v letních měsících je tu navíc poměrně vlhko. Možná trochu adrenalinu se vám do krve může dostat v momentě, kdy se dostanete na visutou lávku, která vede kolem skal (viz. foto výše). Poté budete procházet po dřevěných chodníčkách ve skalách. Jen pozor, trochu to klouže, sem tam potkáte človíčka, ale rozhodně tu není žádný velký nával. Později dojdeme na parkoviště. Aha, tak tady se parkuje =D ale stejně tu žádná budka není a stojí tu jen několik aut.

okruh lesem

Taky máte rádi okruhy místo cesty „tam a zpět“? My taky, ale tentokrát se nám to úplně až tak nevyplatilo =D Od parkoviště následoval poměrně slušný stoupák lesem, kdy se nám místy ukazovaly nádherné vrcholky okolních Alp. Cesta na mapách skutečné cestě moc neodpovídala, a tak jsme se brzy dostaly do cesty kravám, který byly odváděny z pastvy domů. Nic moc příjemný pocit =D

Na konci trasy jsme šly chvilku po krajnici a pak jsme zamířily přes louky zpět do ubytování. Ale na těch loukách, to byly nádherné výhledy na okolní vrcholy, až oči přecházely. Tak jsme fotily a jen tak seděly a užívaly si tu nádheru okolo nás. Dnešní den jsme věnovaly poznávání okolí ubytování a Pokljušce soutěsce, a zítra už očekáváme lepší počasí a chystáme se na pořádný výšlap, tak pojďte s námi a nechte si inspirovat na váš další výlet se psem! =)


INFORMACE O VÝLETU

  • máte psa a milujete dobrodružství?
  • chtěli byste si užívat pohodovou turistiku se psem bez vodítka, aniž byste zažívali stres?
  • nevíte, jak se zachovat v případě úrazu
  • chtěli byste, aby váš pes byl v první řadě váš parťák a společník?

vzdálenost 8 km | celkové převýšení 1000 m | voda na trase – ANO | vhodné pro psy – ANO

Napiš komentář