Image Alt

Roadtrip den 1. – Cap Fréhel, Fort de Latté

FRANCIE | BRETAŇ
  /  Cestopisy   /  Roadtrip den 1. – Cap Fréhel, Fort de Latté

Roadtrip den 1. – Cap Fréhel, Fort de Latté

ME ve Flyballu skončilo, ale já jsem se popravdě mnohem víc těšila na nadcházející dobrodružství. Čekalo nás několik dní v Normandii. Celý tento výlet jsme pojali jako RoadTrip a rozhodli se objet mnoho zajímavých míst, která jsou pro Normandii typická. Některý den jsme také zabrousili do vedlejší Bretaně, ale řekli jsme si, že Bretaň necháme jako samostatnou kapitolu třeba na příští dovolenou =) Takže ráno hurá zabalit stan a vyrážíme až téměř na konec Normandie. Čeká nás Cap Fréhel, Fort de Latté, parádní ubytování a pláže. Tak, pojďme se společně vypravit na dobrodružství!

CAP FRÉHEL a ornitologická rezervace

Jako první místo našeho RoadTripu jsme navštívili Cap Fréhel. Cap Fréhel je součást Smaragdového pobřeží a patří k nejkrásnějším Mysům v Bretani. Tvoří ho až 70m vysoké útesy z červenavého, šedého a černého pískovce. Stojí tu zde maják z poloviny 20. století, od něhož vede pobřežní stezka až k pevnosti Fort de la Latte. Smaragdové pobřeží kolem mysu Cap Fréhel spolu s neobydlenými ostrovy tvoří přírodní rezervaci nazvanou „Landes de Cap Fréhel“. Po výstupu z auta nás teda čekal trošku šok =D nechtělo to ani tričko, ani mikinu, ale studený vítr byl možná tak na bundu, pozor na to =D Útesy jsou nádherné, já něco takového viděla poprvé. Dominantou tohoto místa je starý maják (neboli Vaubanova věž).

FORT DE LATTÉ

Po větrné procházce po Mysu Fréhel se přesouváme o kousek dál. Navštěvujeme Fort de Latté, což je hrad ohraničený útesy, které ho chránily před možnými námořními invazemi. Díky nim je hrad obtížně přístupný i z vnitrozemí, a tak není divu, že do poslední chvíle vlastně není vidět =) Do hradu se platí vstupné a můžou tam s vámi bez problému na návštěvu i chlupáči. Z hradu je panoramatický výhled na kanál, na Smaragdové pobřeží a záliv Saint-Malo. Dejte si pozor na druhý červencový víkend, v tomto datumu probíhají středověké festivaly přitahující velké publikum.

A TEĎ HURÁ NA PLÁŽ

Po odjezdu z Fort de Latté jsme se nejprve ubytovali v poklidném kempu Camp de Tanée. Kemp se nachází úplně na konci stejnojmenné klidné ulice. Odtud je to asi 1,5 kilometru klidnou lesní cestou až na pláž. Vůbec nic nám tu nechybělo =) No a kdo by se po výletním dni nechtěl vykoupat v moři? Hrozně jsem se těšila, protože pro Kessi s Májou to byl první „mořský zážitek“! Voda je tady na severu mnohem víc divoká než třeba v Chorvatsku, a tak Kessi nejvíc překvapily vracející se vlny =) A navíc tu bylo poměrně málo lidí.

Napiš komentář