Image Alt

Roadtrip den 2. – Saint Malo

FRANCIE | NORMANDIE
  /  Cestopisy   /  Roadtrip den 2. – Saint Malo

Roadtrip den 2. – Saint Malo

Druhý den vyrážíme na prohlídku města Saint Malo. Tady bych chtěla návštěvníky se psy upozornit, že navštěvovat Saint Malo v hlavní sezóně se psy není úplně dobrý nápad. Pes nesmí vstupovat na hradby, nesmí na pláž a nesmí ani na ostrůvky, které jsou právě dominantou tohoto města. Je to především z důvodu bezpečnosti ostatních návštěvníků, jelikož cesty po hradbách a na ostrůvky jsou prostě úzké. Nezbývá tedy než se rozdělit na „hlídače/turisty“ a poté si to vyměnit. Se psem třeba můžete počkat i v cukrárně blízko parkoviště.

do saint malo bez psů

Saint Malo je domovem spisovatelů Gustava Flauberta a místního rodáka René Chateaubrianda. Ti Saint Malo nazvali jako „Kamená koruna na vlnách“ nebo třeba „žulová citadela“. Saint Malo se může chlubit jedním z největších světových rozdílů mezi přílivem a odlivem – až 13 metrů. Celé město je opevněné a procházka po jeho hradbách patří samozřejmě k vrcholům každé návštěvy. Díky odlivům je možné navštívit dva ostrůvky, ale pozor, návrat musíte stihnout včas, jinak budete čekat dalších šest hodin na odliv. Při přílivu houkají sirény a místní strážníci turisty včas odhánějí.

a teď zpátky na pláž

Další den nás čeká přesun, a tak jsme se po prohlídce města Saint Malo a nákupu v místním Carrefouru, abych doplnili nějaké zásoby, přemístili zpět do kempu a následně na pláž, kde jsme poté trávili celý zbytek odpoledne. Vlny neustávaly, ale Kessi si na ně velmi rychle zvykla. Oblíbila si plovoucí maják od Roky for Dogz a s nadšením skákala do vln. Při cestě lesem zpět Mája uklouzla a tak samozřejmě spadla do té nejodpornější bažiny, kterou si vůbec může někdo představit. Takže na otočku zpátky k moři vykoupat Máju =D a teď už načerpat síly, zítra pokračujeme dál!

Napiš komentář