Image Alt

Roadtrip den 4. – Operace Overlord

FRANCIE | NORMANDIE
  /  Cestopisy   /  Roadtrip den 4. – Operace Overlord

Roadtrip den 4. – Operace Overlord

Vždy jsem se zajímala o historii, a tak jsme několik dní věnovali návštěvě nejrůznějších míst, které jsou spojeny s operací Overlord. Na seznamu dnešního dne byla návštěva Pointe du Hoc, Normandy American Cemetery and Memorial a pak ještě návštěva pobřežního města Arromanches-les-Bains.

POINTE DU HOC

Na půli cesty mezi Omaha Beach a Utah Beach dominuje Pointe du Hoc. Je proslulý odvážným útokem, který 6. června 1944 provedl 2. prapor amerických vojáků ve snaze zneškodnit německou dělostřeleckou baterii. Uprostřed měsíční krajiny zničené bombami a granáty velkého kalibru lze rozlišit mnoho betonových budov: přístřešky pro personál, pozice protiletadlového dělostřelectva, bunkry a dělové a muniční jámy. Na vrcholu opevnění, na okraji útesu, nabízí působivý památník nádherný výhled na pobřeží. Turistické informace najdete hned vchodu do areálu, kde stojí návštěvnické centrum. Vstup do areálu je zdarma a můžete sem vzít psy na vodítku.

THE Normandy american cemetery

Jako další místo jsme navštívili „Americký hřbitov v Normandii“. The Normandy American Cemetery and Memorial se nachází poblíž města Colleville-sur-Mer. Je to první Americký hřbitov na Evropské půdě. Pokrývá 172,5 akrů a obsahuje hroby 9 386 zemřelých vojáků, z nichž většina přišla o život při přistáních a následných operacích v den D. Navštívit toho tiché místo je silný zážitek, ale pozor, se psy tady nepochodíte, vstup mají zakázaný.

Napiš komentář