Image Alt

Vzhůru na Ještěd

ČESKO | JIZERSKÉ HORY
  /  Cestopisy   /  Vzhůru na Ještěd

Vzhůru na Ještěd

Ano, máte pravdu, Ještěd se tak úplně do Jizerských hor nepočítá, ale nejlépe do této rubriky zapadne, a tak jej necháme v „Jizerských horách“ =) V Jizerských horách jsme strávili 3 nádherné dny prodlouženého víkendu. První den jsme vyrazili Kolem vodních nádrží a druhý den jsme si udělali Okruh na Protrženou přehradu, na poslední den jsme si tedy vybrali dominantu Libereckého kraje – Ještěd.

nahoru pěkně po svých

Při výletu na Ještěd jsme parkovali na krytém Centrálním parkovišti kousek od lanovky. Ale lanovkou jsme nejeli, co by to bylo za výšlap, kdybychom nešli pěkně po svých, aneb jak říká Hanka Jampílková„Dokud můžeš, považuj svoje nohy za lanovku“ =) Cestu nahoru jsme zvolili po MTZ. V podstatě celou dobu jsme příjemně stoupali lesem, výhledy se naskytly až při poslední části, kdy jsme se dostali na silnici vedoucí k vrcholu.

cestou dolů parádní výhledy

Na vrcholu pěkně foukalo, ale výhledy jsou odtud opravdu dechberoucí. Vidět můžete na všechny světové strany a pokud budete mít dobré počasí, můžete vidět Petřínskou rozhlednu. Kdo by si chtěl vychutnat výhledů, ale z nějakého důvodu nemůže jít pěšky, může se na vrchol dostat kabinovou lanovkou nebo dokonce automobilem. Dojet se dá za určitých podmínek úplně nahoru, ale parkoviště pod vrcholem je vzdálené kilometr a necelých 100 výškových metrů. Cesta od parkoviště k vrcholu je po asfaltové silnici.

Cestu zpět volíme druhou stranou, abychom si udělali okruh a nešli zpět tou samou trasou. Nejprve jdeme po ČTZ s názvem Hřebenovka, ze které si užíváme výhledy, jelikož je zde ski areál a sjezdovky. Procházíme přes vrchol Černý kopec, na kterém se mohou vyřídit cyklisté všech věkových kategorií. Nachází se zde BikePark Ještěd. Dejte si tedy pozor, turistické stezky se mohou křížit s trailovými cyklistickými stezkami. My jsme se cestu dolů zvolili také po MTZ, cesta vedla lesem s mírným stoupáním dolů. Kdo by chtěl, může si na Ještědu půjčit koloběžky a celý kopec si sjet dolů. Tímto výletem zakončujeme naší třídenní dovču a těšíme se zase příště =)


INFORMACE O VÝLETU

  • máte psa a milujete dobrodružství?
  • chtěli byste si užívat pohodovou turistiku se psem bez vodítka, aniž byste zažívali stres?
  • nevíte, jak se zachovat v případě úrazu
  • chtěli byste, aby váš pes byl v první řadě váš parťák a společník?

vzdálenost 9 km | převýšení 1000 m | voda na trase – NE | vhodné pro psy – ANO

Komentáře

Napiš komentář