Image Alt

CO NAVŠTÍVIT V BARCELONĚ: 20 tipů nejen na památky (2023)

BARCELONA - PRŮVODCE
  /  Průvodce Španělskem   /  CO NAVŠTÍVIT V BARCELONĚ: 20 tipů nejen na památky (2023)
Co navštívit v Barceloně

CO NAVŠTÍVIT V BARCELONĚ: 20 tipů nejen na památky (2023)

Plánujete výlet do Barcelony? Pak jste tady správně. Barcelona se v posledních letech stala oblíbenou destinací turistů, digitálních nomádů a lidí, kteří se sem stěhují. Barcelona je otevřená, vstřícná, slunečná a spousta lidí má pocit, že právě tady mohou být tím, kým doopravdy jsou.

Já jsem se do Barcelony zamilovala v roce 2018, kdy jsem toto místo poprvé navštívila. Věděla jsem, že je to sice poprvé, ale rozhodně ne naposledy. Po druhé jsem se do Barcelony vrátila v roce 2020 na celých 10 dní a od roku 2022 ji navštěvuji pravidelně. Je to místo, kam se ráda vracím, kde načerpávám energii, kde mám přátele a které mě nejspíš nikdy neomrzí.

V tomto článku najdete základní, ale kompletní tipy, kam se v Barceloně vydat a na co rozhodně nezapomenout. Kdybyste měli jakýkoliv dotaz, napište komentář pod článek. Všechny informace pravidelně aktualizujeme. Poslední aktualizace je datum vydání článku.

BARCELONA

Barcelona je považována za jedno z nejkrásnějších měst Evropy. Leží na pobřeží Středozemního moře a láká návštěvníky svými ikonickým architektonickým dědictvím, uměleckou scénou, fotbalovou kulturou a vynikající gastronomií. Barcelona ve svých uličkách ukrývá spojení bohaté historie a moderního života a nabízí tak nekonečně možnost objevování pro každého, kdo se touží ponořit do atmosféry tohoto katalánského pokladu.

Barcelona je druhým největším městem Španělska a ukrývá mnoho památek světového dědictví UNESCO a najdeme zde mnoho budov, které jsou navrženy slavným architektem Antonim Gaudím, jako Sagrada Família, park Güell nebo Casa Milà

Barcelona
Barcelona

Do Barcelony chytře, aneb moje doporučení

1) Pro cestování po Barceloně si pořiďte ještě před příletem kartu Hola BCN, kterou využijete jak na metro z letiště, tak na hromadnou dopravu jako je vlak, metro, autobusy nebo třeba pozemní lanovky.

2) Rezervujte si vstupenky včas. Na památky se často stojí poměrně velké fronty a do některých památek už se dnes dostanete jenom s elektronickou vstupenkou, což je třeba Sagrada Familia. Níže budou odkazy, co přesně jsme si na našich prohlídkách kupovali my.

3) Zarezervujte si ubytování strategicky. Pokud preferujete ubytování u pláže, skvělou zkušenost máme s hotelem Acta Voraport, kde nechybí bazén, bar a výborné snídaně. Netradiční ubytování pro vás může být Boat Yacht. Hledáte-li útočiště pro dva a nevadí vám větší vzdálenost od centra, je to skvělá volba. A jako top na závěr doporučuji hotel Sixties Ramblas, který se nachází přímo v centru Barcelony a nabízí atmosféru 60. let 20. století. Čisté prostředí, pohodlné postele, šampaňské a Ramblas přímo přes nosem.

Doprava na letiště

Z letiště vyjíždí speciální linka metra L9S, kterou se dostanete na Španělské náměstí za 20 minut. Lístek si koupíte v automatu (5,15 €) nebo můžete využít kartu Hola BCN, která zahrnuje neomezenou dopravu v Barceloně. Je to jediná linka metra, která jezdí bez řidiče. Další možností je autobus Aerobús (přímo na letišti uvidíte značení), který jezdí nepřetržitě i v noci a za 30 minut vás vysadí na Placa Catalunya v centru města.

20 Tipů na nejkrásnější místa, která navštívit v Barceloně

V tomto krátkém průvodci si ukážeme nejznámější památky, ale také se pokusím vám nastínit Barcelonu netradičně. Věřím, že i vy si užijete každý kout tohoto nádherného a živého města.

1) Bazilika sagrada familia

Co by mohlo být větší dominantou města než právě Sagrada Familia? Ovšem není nejnavštěvovanějším místem, toto prvenství si drží stadion Camp Nou.

Tato ohromující katedrála se nachází v srdci Barcelony a stala se ikonou španělského modernismu. Stavbu navrhl architekt Antoni Gaudí a její výstavba začala již v roce 1882. Dodnes je nedokončená, což přidává do jejího kouzla a mystiky. Katedrála je plná symboliky a inovativního designu, kde se prolínají přírodní formy a náboženské motivy. Každý detail budovy má svůj význam a vypráví příběh o víře, přírodě a lidské kreativitě. Plánovaná dostavba je momentálně v roce 2026, tedy přesně 100 let od Gaudího smrti, ale změna termínu se nevylučuje.

Sagrada Familia
Sagrada Familia 2

Tip: Vstupenky si musíte zakoupit pouze online. Zakoupené vstupenky si můžete jednoduše stáhnout do telefonu, případně vytisknout a u kontroly se stačí prokázat pouze QR kódem.

OTEVÍRACÍ DOBA

 • duben-září 9:00-20:00
 • březen a říjen 9:00-19:00
 • listopad-únor 9:00-18:00
 • v neděli vždy otevřeno až od 10:30

VSTUPNÉ

 • Plné vstupné je 32,50 €
 • Snížené vstupné 31,20 € pro děti a mladé 11-29 let a studenty
 • Snížené vstupné 27,30 € pro seniory nad 65 let
 • Děti do 11 let mají vstup zdarma
 • Součástí Barcelona Pass: ano

2) Park Güell

Parku Güell, místo, kde se Gaudího vizionářské umění setkává s přírodou. Tento barevný a hravý park v Barceloně nabízí jedinečnou kombinaci křivolakých architektonických prvků, květinových teras a panoramatických výhledů na město. Původně byl navržený jako rezidenční projekt pro Eusebia Güella, zůstal ale nedokončený, jelikož se rodina odmítla stěhovat mimo město. A tak je přístupný pro veřejnost.

Barcelona
Park Guell Barcelona
Park Guell Barcelona

Tip: Pokud nechcete platit vstupné, vyražte do Parku brzy ráno. Před otevírací dobou je placená část přístupná a turistů je tam opravdu velmi málo. My jsme vždy přicházeli kolem sedmé hodiny ráno.

Otevírací doba

Každý den 9:30-19:30

vstupné

 • Plné vstupné je 10 € pro všechny nad 13 let
 • Snížené vstupné je 7 € pro děti 7-12 let a seniory nad 65 let
 • Děti do 6 let mají vstup zdarma
 • Součástí Barcelona Pass: ano
 • Vstupenky: Rezervujte si vstupenky předem za lepší cenu

3) Stadion Camp Nou

 • (Camp Nou), nebližší stanice metra Collblanc

Camp Nou je více než jen stadion – je to symbol vášně, soutěže a jedinečného ducha Barcelony. Byl postavení v roce 1957 a je domovským hřištěm slavného fotbalového klubu FC Barcelona. Stadion pojme více než 99 000 diváků a stává se tak svědkem nejen mnoha nesčetných vítězství, ale především atmosféry.

Pojďte se projít po chodbách, kde jsou vystaveny vzpomínky na nejvýznamnější okamžiky klubu, a navštivtě muzeum, které vám přiblíží bohatou historii FC Barcelona. Kromě toho můžete také obdivovat nekonečný výhled na hřiště z tribuny a ocitnou se tak na místě, kde se setkávali mistři.

Pokud chcete zažít opravdovou atmosféru, rozhodně doporučuji navštívit fotbalové utkání. Pokud se vám podaří zažít souboj rivalů, jako je třeba Real Madrid a FC Barcelona, věřím, že na to nezapomente =)

TIP: Na stadionu Camp Nou můžete obdivovat nejen fotbalové hrdiny, ale také… slepice. Ano, správně. Během výstavby stadionu byly nalezeny hnízda slepic a proto bylo rozhodnuto, že se na ně bude brát ohled. To znamená, že slepice mají výsadní právo „žít“ na Camp Nou.

Otevírací doba

 • 2. 5.-16. 10. 9:30-19:00,
 • 1. 11-19. 12. 10:00-18:00 (v neděli 10:00-15:00),
 • 20. 12.-9. 1. 10:00-19:00,
 • 10. 1.-1. 5. 10:00-18:00 (v neděli 10:00-15:00)

Vstupné

 • na místě dospělí 31,5 €;
 • online: dospělí 28 €, děti 4 – 10 let a senioři nad 71 let 21 €
 • Součástí Barcelona Pass: ano

4) Casa Milà – La Pedrera

 • (Casa Milà), nejbližší stanice metra: Diagonal

Casa Milà, známá taky jako “La Pedrera” (Kamenolom), je inovativní stavba navržena Antoniem Gaudím a postavena v letech 1906 až 1912. Její organické tvary, nápadité řešení fasády a jedinečná designová vize zaujmou každého návštěvníka. Casa Milà je známá střešní terasou, kde se nacházejí surrealistické komínové věže a v roce 1984 zařazena na seznam světového dědictví UNESCO.

TIP: Nezapomeňte se vydat na střešní terasu této slavné stavby. Na střešní terase narazíte na jedinečné kamenné tvary, které připomínají skvosty z přírody. Zde se necháte pohltit křivolakými chodníčky, množstvím komínů a úchvatnými výhledy na panorama města.

Casa Milá

Otevírací doba

 • v sezóně 9:00-20:30, noční prohlídka 20:30-23:00
 • mimo sezónu 9:00-18:30, noční prohlídka 20:40-22:00
 • poslední vstup půl hodiny před koncem otevírací doby

vstupné

 • Plné vstupné je 27 € na místě a 25 € online
 • Snížené vstupné je 15 € pro děti 7-12 let na místě a 12,50 € online
 • Snížené vstupné je 21,50 € pro studenty a seniory nad 65 let na místě a 19 € online
 • Součástí Barcelona Pass: ano
 • Vstupenky: Rezervujte si levnější vstupenky

5) Casa Batlló

Cata Batlló se nachází jen kousek pěšky od Casa Milá, kousek od stanice metra Passeig de Grácia a nedaleko Katalánského náměstí, je tedy z centra skvěle přístupná. Casa Batlló je na seznamu UNESCO od roku 2005.

Tato nádherná budova je ozdobená skleněnými mozaikami a křivolakými tvary, které evokují mořský svět. Legenda praví, že fasáda připomíná draka, který spolkl perlu. Zajímavostí je, že vnitřek budovy je stejně ohromující – od fantastických místností až po úžasnou střešní terasu s pohledem na Barcelonu.

Casa Batlló

Otevírací doba

 • v sezóně 9:00-20:15
 • mimo sezónu 9:00-18:30

Vstupné

 • Plné vstupné je 35 € při rezervaci online a 39 € na místě
 • Snížené vstupné 29 € pro děti 12-17 let a studenty a 33 € na místě
 • Snížené vstupné 32 € pro seniory nad 65 let a 36 € na místě
 • Děti do 11 let mají vstup zdarma
 • Součástí Barcelona Pass: ano
 • Vstupenky: vstupenky předem jsou levnější

6) Akvárium Barcelona

 • (L’Aquàrium de Barcelona), nejbližší stanice metra Drassanes

L’Aquàrium de Barcelona, známé také jako Barcelonské akvárium, vás vtáhne do hlubin oceánů a umožní vám objevit ohromující bohatství mořského života.

Jedním z vrcholů návštěvy je procházka tunelem obklopeným skleněnými stěnami, kde nad vámi plují majestátní žraloci a další fascinující mořští tvorové. Akvárium vás provede různými ekosystémy, od tropických korálových útesů až po mrazivé vody Arktidy.

L’Aquàrium de Barcelona není jen zábavným místem, ale také místem vzdělávání. Podporuje environmentální povědomí a zdůrazňuje důležitost zachování mořských ekosystémů.

Akvárium Barcelona

TIP: V L’Aquàrium de Barcelona můžete zažít nejen pasivní pozorování mořského života, ale také si vyzkoušet „diving with sharks“ – potápění mezi žraloky. Toto unikátní zážitkové potápění je určeno i pro začátečníky a umožní vám přiblížit se k těmto úžasným tvorům a prožít nesrovnatelný adrenalinový zážitek.

Otevírací doba

 • v sezóně 10:00-20:00
 • mimo sezónu 10:00-19:00

vstupné

7) Zoo Barcelona

Zoo Barcelona se nachází v jižní části parku Ciutadella. Je rovinatá, není níjak velká, ale projete se pestrou paletou ekosystémů, od deštných lesů po pouště. Zajímavostí může být, že si zde můžete prohlédnout ohroženého iberského vlka a tygra sumaterského. Součástí zoo je také delfinárium a představení jsou vždy dopoledne. Zajímavým faktem je, že Barcelona Zoo se také aktivně zapojuje do programů ochrany ohrožených druhů a zasazuje se o udržitelnost životního prostředí.

Otevírací doba

 • Dle ročního období a dnů v týdnu:
 • v zimě obvykle 10:00-16:30 (až 17:30)
 • v létě 10:00-19:00 (až 20:00)

Vstupné

8) Hora a pevnost Montjuïc

V Barceloně najdeme jeden velmi dominantní vrchol, Montjuic, v překladu jako Hora Židů. Název vznikl podle jedné malé židovské komunity, která žila na jeho úpatí. Na Montjuic najdeme nejen řadu zahrad a teras, kde se můžeme procházet a pozorovat kromě města také papoušky, ale je domovem olympijského stadionu a dvou významných uměleckých galerií. Úplně v pohodě to zvládnete pobýt celý den a stále bude co objevovat.

Nahoře najdeme i pevnost Montjuic, ze které je úžasný výhled na nákladní přístav. Můžete sem vyrazit pěšky, ale na Montjuic jezdí také dvě lanovky, pojďme se na ně podívat.

Montjuic
Montjuic
Montjuic

TIP: Na Montjuïcu se nachází socha Dona i Ocell, což v překladu znamená „Žena a Pták“. Tato socha originálního designu je svým tvarem něčím mezi ženou, ptákem a… dobře, zbytek nechám na vaší fantazii =)

OTEVÍRACÍ DOBA PEVNOSTI

 • 1. 11. – 28. 2. 10:00-18:00
 • 1. 3. – 31. 10. 10:00-20:00

VSTUPNÉ NA PEVNOST

 • plné vstupné 5 €, snížené 3 €,
 • zdarma do 16 let, první neděli v měsíci a každou neděli po 15. hodině
 • Součástí Barcelona Pass: ne

9) Kabinová lanovka na Montjuïc

Na Montjuic vedou hned dvě lanovky. Jedna nová, delší, a jedna kratší, historická, ale s krásnými výhledy. Na historickou lanovku se tvoří poměrně velké fronty, jelikož na rozdíl od nové lanovky je takovou dominantou Barcelony, doporučuji tedy vstupenky koupit předem. A pokud nemáte rádi lanovky a zároveň se vám nechce šlapat do kopce, až k nahoru k muzeu vás vyvezou veřejné eskalátory.

Telefèric de Montjuïc

Neboli nová kabinová lanovka má nástupní místo ve stanici Parc Montjuïc. Zaveze vás přímo k pevnosti. Lanovka je spíše dopravní, ale i tak nabízí krásné výhledy. Cestou nahoru nejsou zastávky, dolů ano.

VSTUPENKY: Rezervujte si předem

Telefèric de Montjuïc

VSTUPNÉ: Na výběr je zpáteční za 20 € nebo jednosměrná za 12,50 €.

OTEVÍRACÍ DOBA:

 • 1. ledna – 28. února 11:00-17:30
 • 1. března – 31. května 10:30-19:00
 • 1. června – 11. září 10:30-20:00
 • 12. září – 27. října 10:30-19:00
 • 28. října – 31. prosince 11:00-17:30

Telefèric del Puerto

Neboli stará kabinová lanovka startuje na San Sebastián Tower na pláži La Barcelonata a končí ve stanici Miramar. Je spíš turistikou atrakcí, ale poskytuje nám nádherné výhledy na město a moře.

VSTUPENKY: Rezervujte si předem

VSTUPNÉ: Jednosměrná jízdenka od 15 €.

OTEVÍRACÍ DOBA:

 • Leden-únor 10:00-18:00
 • Březen-květen 10:00-19:00
 • Červen-září 10:00-21:00
 • Říjen 10:00-19:00
 • Listopad-prosinec 10:00-18:00

10) MNAC – Museu Nacional d´art de Catalunya

MNAC (Museu Nacional d´art de Catalunya), neboli také Národní muzeum katalánského umění) se nachází na úpatí hory Montjuïc v budově jménem Palau Nacional de Montjuïc. Muzeum uchovává valnou většinu katalánského umění.

OTEVÍRACÍ DOBA:

 • května – září: úterý-sobota 10:00-20:00 a neděle a svátky 10:00-15:00
 • října – duben: úterý-sobota 10:00-18:0, neděle a svátky 10:00-15:00

VSTUPNÉ: základní vstupné včetně terasy stojí 12 €, pouze přístup do paláce a na terasu bez muzea 2 €, do 16 let a nad 65 let je vstup zdarma zdarma

SOUČÁST BARCELONA PASS: Ne

11) Fontána

Magická fontána v Barceloně nabízí nezapomenutelnou kombinaci synchronizovaných vodních efektů, světelných projekcí a hudebních melodií. Historie Font Màgica sahá až do roku 1929, kdy byla postavena pro Světovou výstavu. Fontána se skládá ze 3 soustředěných bazénů, kde za sekundu proteče neuvěřitelných 2 600 litrů vody. Ta největší show začíná večer, kdy se fontána nasvítí díky 4 760 žárovek a začne světelná show v 5 barvách za zvuků klasické hudby.

INFO 2023: Kvůli problémům s vodou není fontána v provozu.

TIP: Přijďte alespoň 30 minut dřív a posaďte se na schody pod muzeum, odtud je asi nejlepší výhled. Show tradičně otevírá Freddie Mercury s písní Barcelona, tak si připravte kapesníčky, bude vás mrazit.

Otevírací doba

 • Konkrétní časy, kdy fontána hraje, se liší podle období – aktuálně

vstupné

 • ZDARMA

12) Plaça de Catalunya a la rambla

Katalánské náměstí (Plaça de Catalunya) je centrální náměstí v Barceloně, které je jak geograficky, tak i symbolicky, jedním z nejdůležitějších míst ve městě. Nachází se na křižovatce hlavních ulic a je důležitým dopravním uzlem, kde se setkávají mnohé linky metra, autobusů a tramvají.

Náměstí je také významným komerčním a kulturním centrem města. Je obklopeno obchody, obchodními centry, kavárnami a restauracemi, což ho činí oblíbeným místem pro nákupy, občerstvení a odpočinek. Kromě toho zde můžete obdivovat různé sochy a fontány a vychutnávat atmosféru města.

Katalánské náměstí je také vstupní branou do historického centra Barcelony, včetně slavného gotického čtvrti. Z náměstí se můžete snadno dostat na další významná místa ve městě, jako je La Rambla, Passeig de Gràcia a mnoho dalších.

La Rambla

13) Tibidabo

Jedno z mých nejoblíbenějších míst v Barceloně. Na kopci se nachází nejen dominanta Chrám Nejsvětějšího srdce, ale také je sídlem stejnojmenného zábavního parku Tibidabo, který tu otevřeli už v roce 1905. Patří tak mezi nejstarší parky v Evropě. Jak se dostat na Tibidabo? Všechno možnost najdete v odkaze.

 1. Autobusem: Můžete využít městskou dopravu a jet autobusem. Autobusové linky D20, 58, 22 a 196 vás zavedou až k vrcholu Tibidabo.
 2. Lanovkou: Městský lanový vůz Tibidabo Funicular vás zavede z konečné stanice metra L7 „Avinguda Tibidabo“ až na vrchol pahorku. Je to pitoreskní způsob, jak se dostat nahoru a zároveň si užít nádherné výhledy na město.
 3. Tradiční tramvají: Kromě lanovky můžete také využít Tramvaj Tibidabo, která vám poskytne unikátní zážitek z cesty. Trasa tramvaje vás zavede ze stanice „Plaça John F. Kennedy“ na vrchol.

14) Bunkers del Carmel

Co dělat v Barceloně zdarma? Navštívít Bunkers del Carmel za tmy. Naskytnou se vám úžasné výhledy na Barcelonu. Ne náhodou je tohle místo oblíbené právě místními.

Tato protiletadlová baterie „Bunkers del Carmel“ byla postavena v roce 1937 na ochranu Barcelony uprostřed občanské války. Po léta bylo okolí bunkrů ve vážném havarijním stavu, ale dnes je vidět jen několik betonových zbytků a přilehlá čtvrť prošla rozsáhlou rekonstrukcí.

Areál je nyní volně přístupný. Zejména kolem podvečera uvidíte mnoho místních obyvatel, kteří si přinesou vlastní nápoje a přijdou si užít úžasné 360stupňové panorama.

Bunkers del Carmel

15) Parc de la Ciutadella a vítězný oblouk

Parc de la Ciutadella má dlouhou historii a svůj původ sahá až do 19. století, kdy byl postaven na místě bývalé vojenské pevnosti. Dnes je tento park považován za jedno z nejoblíbenějších rekreačních míst ve městě, kde se můžete setkat s místními, kteří sem chodí relaxovat, sportovat nebo si užívat pikniky. V Parku se nachází fontána, kterou zdobí sochařské prvky a kašny. Vedle fontány se nachází jezero, na kterém se dá veslovat na malých člunech, vyhledávají ho zejména páry. Park je také domovem Zologické zahrady.

 • Vstupné: zdarma
 • Otevírací doba: 10:00 – 22:30
 • Jak se dostat do parku? Nejblíže od stanice metra Ciutadella Vila Olímpica
Parc de la Ciutadella
Vítězný oblouk Barcelona

16) Španělské náměstí

Španělské náměstí, neboli Plaça d’Espanya, je jedno z největších a nejvýznamnějších náměstí v Barceloně. Na náměstí se nachází nákupní centrum Arenas de Barcelona, které dřív sloužilo jako býčí arena. Dnes se na střeše budovy nachází volná terasa, ze které je krásný výhled na celou Barcelonu. Na střechu se dostanete buď vnitřkem obchodního centra, případně výtahem, který jezdí z venku.

17) Gotická čtvrť a Barcelonská katedrála

V Gotické čtvrti Barcelony úzké uličky a historické budovy ožívají středověkou atmosférou. Procházejte kolem gotických kostelů, zastavte se u imponující Katedrály svatého Kříže. V Barceloně a okolí je mnoho bazilik, ale pouze jedna katedrála, a to je právě katedrála v Gotické čtvrti.

 • Vstupné: od 12 let 9 €
 • Otevírací doba: pondělí-pátek 9:30-18:30, sobota 9:30-17:30, neděle 14:00-17:00 (poslední vstup vždy 45 minut před koncem otevírací doby)
 • Barcelona Pass: Ne
 • Jak se sem dostat: katedrála leží v centru města ve čtvrti Barri Gotic a je dobře dostupná pěšky. Metrem: stanice metra Jaume I
Barri Gotic Barcelona

18) Recinte Modernista de Sant Pau

Recinte Modernista de Sant Pau je unikátní komplex navržený architektem Lluísem Domènchem, který byl původně navržený a postavený jako nemocnice, který sloužila městu a jeho obyvatelům. Sant Pau fungovala jako zdravotnická instituce od roku 1902 až do roku 2009. Budovy poté prošly rozsáhlou rekonstrukcí a dnes je můžete navštívit samostatně nebo s průvodcem.

Překvapilo mě, že se o tomto komplexu nikde moc nedočteme, přitom, k mému překvapení, jde o opravdu skvost, který by kdekoliv jinde byl významnou turistickou atrakcí, ale v Barceloně možná trochu zapadá. Nezapomeňte jej tedy navštívit =)

 • Otevírací doba: duben-říjen 10:00-18:30 | listopad-březen 10:00-17:00
 • Plné vstupné je 16 € (30-65 let)
 • Snížené vstupné 11,20 € (12-29 let, nad 65 let, ZTP)
 • Součástí Barcelona Pass: ano
 • Vstupenky: Rezervujte si vstupenky včas
RECINTE MODERNISTA DE SANT PAU

19) Casa Vicens

Casa Vicens, architektonický skvost, který má hlubokou historii a význam. Tato budova byla Gaudího prvním větším zakázkovým projektem a byla postavena pro podnikatele Manuela Vincense jako letní rezidence. Je to jedno z prvních děl, které odstartovalo hnutí Art Nouveau ve Španělsku.

Gaudí byl pověřen vytvořit jedinečnou budovu, která by kombinovala různé stylové prvky, od islámských vzorů až po secesi, a zároveň by reflektovala majiteleho zájem o přírodu.

Výsledek je pozoruhodný – Casa Vicens kombinuje keramiku, květinové motivy a nekonvenční formy, což vytváří ohromující celek. Gaudí využil i různé materiály, jako je železo a sklo, aby vytvořil harmonii mezi architekturou a přírodou.

Casa Vicens Barcelona

TIP: Věděli jste, že původní majitel Casa Vicens, tedy Manuel Vicens, byl majitelem továrny na cigarety? Je trochu zábavné si představit, že tato ohromující architektonická perla byla vlastně domovem muže, který se zabýval výrobou tabákových výrobků.

OTEVÍRACÍ DOBA

 • duben-říjen každý den od 10:00 do 20:00
 • listopad-březen v pondělí 10:00-15:00 a od úterý do neděle 10:00-19:00

vstupné

 • Plné vstupné při online rezervaci 18 €
 • Snížené vstupné 16 € pro studenty nad 12 let a seniory nad 65 let při rezervaci online
 • Děti do 11 let mají vstup zdarma
 • Součástí Barcelona Pass: ano
 • Vstupenky: Vstupenky online jsou levnější než na místě

20) Poble Espanyol

Neboli také „Španělská vesnice“, která byla postavena pro Světovou výstavu v roce 1929 a zahrnuje repliky tradičních španělských budov a architektonických stylů z různých regionů Španělska.

V Španělské vesnici můžete procházet malebnými uličkami a náměstími, obdivovat různorodou architekturu, a také si prohlédnout tradiční řemeslné dílny, galerie umění, obchody a restaurace. Je to jakoby malá španělský mikrosvět, který vám umožní prozkoumat různé kultury a regionální charakteristiky Španělska na jednom místě. Je také také důležitým kulturním centrem, kde se pořádají různé akce, festivaly a výstavy.

Poble Espanyol Barcelona

TIP: V Španělské vesnici můžete narazit na „ulici lásky“ nazvanou „Calle de Avinyó“. Tato ulička je pojmenována po slavné a oblíbené ulici v Barceloně, která je známá svým nočním životem a bohatým kulturním dědictvím. Ačkoli „Calle de Avinyó“ je jen symbolickou replikou, nese si s sebou tajemství a atmosféru noční Barcelony.

OTEVÍRACÍ DOBA a místo

 • v pondělí 10:00-20:00
 • od úterý do neděle v 10:00-00:00

LOKALITA:

Poble Espanyol se nachází na úpatí kopce Montjuïc, asi 10 minut chůze od Plaça Espanya (linky metra L1 a L3). 

VSTUPNÉ

Kde se v Barceloně ubytovat?

 • HOSTAL RIVER – poměrně levný hotel s recepcí 24/7, který se nachází jen kousek od slavného bulváru La Rambla, slavné tržnice a asi 15 minut chůze od pláže.
 • HOTEL GINEBRA – tento hotel je vzdálený 100 metrů od hlavního vlakového nádraží a stanice metra v Barceloně. Z náměstí Plaza Catalunya jezdí přímý autobusový spoj na letiště El Prat. Vedle hotelu je k dispozici veřejné parkoviště.
 • IBIS STYLES – Výborné snídaně, tichý hotel se snídaní. Pokud sem jedete pracovat, na pokojích je psací stůl a wifi. Vhodné pro ubytování s dětmi.
 • RONDA HOUSE – Oblíbený hotel v centru města, poblíž Las Ramblas a dalších památek. Pokoje jsou klimatizované s vlastní koupelnou.
 • HOTEL ACTA VORAPORT – bazén, bar, výhled na moře a výborné snídaně. Za mě jedno z top ubytování
 • SIXTIES RAMBLAS – Kousek od stanice metra Drassanes stojí tento skvělý hotel, který dýchá 60. lety 20. století.
 • HOTEL CONTINENTAL BARCELONA – Tradiční hotel jen za rohem od náměstí Catalunya. Hezké posezení ve venkovním patiu, samoobslužný bar 24/7 a skvěle vymyšlená zahrádka ve vnitrobloku.

Další tipy na ubytování v Barceloně pro rodiny, pejskaře nebo digitální nomády najdete v článku „Nejlepší ubytování v Barceloně

Booking.com

Závěr

Na závěr našeho průvodce Barcelonou můžu jednoznačně říct, že toto město nabízí nekonečné objevování. Od architektonických divů Gaudího, jako je Sagrada Familia a Casa Batlló, po malebné uličky Gotické čtvrti a modernistické skvosty v Recinte Modernista de Sant Pau – Barcelona je symfonií kultury, historie a života.

Vychutnali jsme si pestré chutě a vůně na La Boqueria, zasvěceně jsme pozorovali Font Màgica, zahřívali se sluncem v Parc de la Ciutadella a vstřebávali kouzlo Tibidaba. Ztratili jsme se v historii Gotické čtvrti a na Katalánském náměstí jsme ucítili pulzující srdce města.

Barcelona není jen město, je to živý, dýchající příběh, který stojí za to poznávat. Ať už jste nadšenými cestovateli, milovníky umění, gurmány nebo ti, kdo si chtějí užít plážového odpočinku, Barcelona má pro vás připraveno to nejlepší.

Takže se nechte unést tímto nekonečným cirkusem barev, vůní a dojmů a zanechte svou stopu v těchto ulicích plných života a kouzel. Ať vás cesta do Barcelony naplní nezapomenutelnými zážitky a vzpomínkami, které budou zářit dlouho poté, co opustíte toto nádherné město.

Další články o Barceloně

Napiš komentář