Image Alt

Atterkogel a Koppenwinkllack’n

RAKOUSKO | ŠTÝRSKO
  /  Cestopisy   /  Atterkogel a Koppenwinkllack’n

Atterkogel a Koppenwinkllack’n

Po včerejším výšlapu na Gamsfeld jsme si chtěly trochu odpočinou, tak jsme nasedly do auta a vyjely si k jezeru Augstsee projít se kolem vrcholu Atterkogel. Neměly jsme žádný určitý cíl a i takové výlety mají něco do sebe.

nahoru vede horská silnice

Turistika v oblasti jezera Augstsee nabízí řadu výletů, od snadných procházek po náročnější túry, tady si prostě každý přijde na své. My taky někdy rády chodíme na nenáročné, ale ohromující výlety, kdy chceme v krátkém čase vidět mnoho krásných scenérií, a k tomu je právě tato oblast ideálním cílem. Proč? Nahoru se dá vyjít pěšky třeba od jezera Altausseer See, ale nahoru se také dá vyjet autem nebo na motorce. My jsme zvolily cestu autem. Od města Altaussee už vás povedou šipky k branám, kde se platí výjezd po vysokohorské silnici. Platí se 10 EUR a parkování po cestě už je zdarma =) Silnice je bezpečná, až finální stoupání v zatáčkách k Loseralm občas nahání výškový strach, ale kdo zná silnici do sedla „Log pod Mangartom“, tak tohle je proti tomu nádherná dálnice =D

Loser Panoramastraße

Dobrodružství tedy začíná na parkovišti u restaurace Loser Alm ve výšce cca 1600 m.n.m. Panoramatická silnice je otevřena pouze pro osobní automobily, kola a motocykly a to pouze v létě, takže si před jízdou zkontrolujte otevírací dobu. Po dojezdu na konci malebné zpoplatněné silnice můžete zaparkovat své auto (nebo kolo) v restauraci Loser-Alm. Restaurace je dobré místo, kde si můžete po výletě dát něco k pití. Nezapomeňte si ale vzít hotovost.

Jezero Augstsee se nachází v podstatě hned vedle parkoviště a cesta okolo jezera zabere asi 45 minut. Ideální oddychová procházka =) My jsme vyrazily po žluté trase k salaším Brauningalm a vychutnávaly jsme si každou cestičku, a že jich tady vedlo. Výhledy dolů na jezero Altaussee a na vrchol Atterkogel byly dechberoucí. Připravily jsme si malý piknik (dávám tip – v sámošce Billa v Bad Goisernu mají večer slevy na hotové produkty, které za den neprodali, takže se dají sehnat výborné tortilly plněné zeleninou, kuskusem a fazolkami, nebo plněné housky za pár euro =)

Rozhodně to byl úžasný kochací a oddechový výlet, a teď se vydáváme zpět na cestu domů.

večerní procházka k jezírku Koppenwinkllack’n

Odpoledne nám místy sprchlo, a tak když déšť ustal, kousek od ubytování jsme našly na mapě jezírko Koppenwinkllack’n, takže plán byl jasný – jezírko najít a udělat si pohodovou večerní procházku, což se povedlo na výbornou! Pro zajímavost – naproti lesnímu jezírku za řekou Traun se hned přes most nachází Ferrata Obertraun. My jsme s sebou bohužel vybavení neměly, ale je malá, není příliš vysoká a vypadá, že bude vhodná pro dobrodružné děti =)

Napiš komentář