Image Alt

Kolem jezer Gosauseen

RAKOUSKO | HORNÍ RAKOUSY
  /  Cestopisy   /  Kolem jezer Gosauseen

Kolem jezer Gosauseen

Voda. Jak já miluju průzračná horská jezera ve kterých se zrcadlí okolní hory! A tak byla volba dnešního výletu více než jasná! Vydaly jsme se na jezera Gosauseen.

No =D Doporučuji si moc nepřispávat, jezera jsou celkem vyhlášenou místní atrakcí a tak jsou velká a rozlehlá parkoviště plná. O davech, které se vyvalí z autobusů ani nemluvě. Nepřijely jsme nějak pozdě, dokonce bych řekla, že jsme si i celkem přivstaly, ale stejně to bylo pozdě, protože jsme i tak parkovaly poměrně daleko. Nevadí, batoh, foťák, psiska a vyrážíme na okruh přes tato dvě horská jezera!

Jako první je na trase větší jezero, kde vzniká i jeho název – Vordere Gosausee. Dá se projít okolo celého jezera a většina lidí skončí jen u procházení právě tohoto prvního jezera (je to příjemná jednoduchá procházka bez stoupání), ale zároveň se dá vypravit i na druhé, menší jezero – Hinterer Gosausee. 

Hinterer gosausee jsme nesměly opomenout

Po mírném stoupání se nám nakonec objevilo Hinterer Gosausee, od něj se poté dá pokračovat dále na Adámek Hutte nebo dál na Hoher Dachstein, tento výlet už ale není vhodný pro psy. My jsme došly k druhému jezeru, kde se nachází horský chata Hohe Holzmeister Alm, kde se můžete výborně občerstvit a pokud pokračujete dále do hor, můžete zde najít ubytování. My jsme zde poseděly, daly si jablečnou šťávu a výborný domácí štrůdl, prozkoumaly jsme okolí jezera, holky psí si zaplavaly, udělaly jsme několik fotek a stejnou cestou jsme pokračovaly zpátky. No a jinak, jsou tu krávy. Je jich tu hodně. Koupou se v jezeře. Ale tyhle jsou na ruch, lidi a psy zvyklé, když jsme kolem nich procházely, vůbec se nenamáhaly na nás ani podívat. Jo, a teď ještě musíte dojít zpět k autu =D


INFORMACE O VÝLETU

  • máte psa a milujete dobrodružství?
  • chtěli byste si užívat pohodovou turistiku se psem bez vodítka, aniž byste zažívali stres?
  • nevíte, jak se zachovat v případě úrazu
  • chtěli byste, aby váš pes byl v první řadě váš parťák a společník?

vzdálenost 13 km | převýšení 1038 m | voda na trase – ANO | vhodné pro psy – ANO

Napiš komentář