Image Alt

SLOVINSKO: Kompletní průvodce

PRŮVODCE SLOVINSKEM

Slovinsko. Jak rádi ho navštěvujeme. Pokaždé, rozhodujeme, kam vyrazíme, neustále se vracíme do Slovinska. Tato středoevropská země, uhnízděná mezi Rakouskem, Itálií, Chorvatskem a Maďarskem, vám doslova ukradne srdce. Ukradlo i to naše. 459B49

Pokud máte rádi nedotčenou přírodu a outdoorové aktivity, Slovinsko je pro vás to pravé. Tyrkysově zbarvenými řeky na každém kroku, okouzlující soutěsky, majestátné vápencové hory, alpská jezera a rozsáhlé lesy vás doslova lákají k pěší turistice, lezení, raftingu, kajaku, paraglidingu, paddleboardingu nebo canyoningu.

V Julských Alpách můžete zažít krásu údolí Triglavských jezer, hory Triglav, Bohinjského jezera nebotřeba plošiny Pokljuka a cestou se setkat s pasoucími se kozorožci.

V Kamnicko-Savinjských Alpách můžete prozkoumat slovinská ledovcová údolí, jako je Logarská dolina, a pokusit se držet krok se slovinskými turisty na slovinské horské stezce.

Karavanky nabízejí jeden z nejkrásnějších východů slunce a můžete ochutnat tradiční jídlo včetně nejlepšího štruklji v zemi.

Většina cestovatelů zavítá do Lublaně a na jezero Bled. Doporučuji, abyste mrkli na tohoto cestovního průvodce, abyste objevili krásnou slovinskou krajinu a skrytá místa mimo dobře prošlapané cesty. Pokud plánujete výlet po Slovinsku, podívejte se také na náš 2týdenní a 5denní itinerář.

Ve Slovinsku jsem strávila několik měsíců a ráda se sem vracím. Vždy najdu nějaké nové skryté poklady k prozkoumání. Doufám, že vám tento slovinský průvodce pomůže naplánovat nezapomenutelný výlet do zeleného srdce Evropy.


Slovinsko Průvodce

PŘEHLED CESTOVNÍHO PRŮVODCE

  • Kam ve Slovinsku: praktické mapy
  • Co vidět a dělat ve Slovinsku
  • Co jíst a pít ve Slovinsku
  • Itineráře
  • Cestování se psem
slovinské itineráře
SLOvinsko: návody a doporučení

Co vidět & DĚLAT VE SLOVINSKU

Naše oblíbené výlety, zážitky a destinace

Slovinsko Kranjska Gora
Výhled od chaty Poštarski dom na Vršiču

kranjska gora

Kranjska Gora je alpské letovisko v severozápadním Slovinsku. Je to vlastně nejlevnější lyžařské středisko v Evropě! Většina lidí tedy do okolí Kranjské Gory vyráží právě v zimě. Ale to je škoda.

Pokud se rozhodnete navštívit tuto destinaci v létě, tak mi věřte, že nebudete vědět, co dělat dřív.

S nepřekonatelným výhledem na Julské Alpy a blízkost Triglavského národního parku je Kranjska Gora skvělou základnou pro pěší turistiku, horolezectví a cyklistiku.

Další informace: Letní průvodce Kranjska Gora


Kde se ubytovat v Kranjska Gora?

Podívej se na další ubytování v destinaci Kranjska Gora