Image Alt

Opuštěný výlet na Liščí horu

ČESKO | KRKONOŠE
  /  Cestopisy   /  Opuštěný výlet na Liščí horu

Opuštěný výlet na Liščí horu

To je tak, když dostanete v pátek v práci volno… někdy si říkám „super, konečně si přispím“, jenže to já neumím =D vstávám brzy a díky tomu toho přes den stihnu víc. A jinak tomu nebylo ani tentokrát. Cíl byl jasný – Krkonoše. Možná si říkáte, že výletů do Krkonoš tu mám hrozně moc, proč taky nevyrazím někam jinam? Popravdě? Plánovala jsem to =D vyhlédla jsem si trasu v Orlických horách a řekla si, že konečně popojedu někam trochu jinam. Jenže ráno když jsem vstala, chtěla jsem někam, kde to znám. Krkonoše jsou prostě moje srdcovka a já bych chtěla poznat každou jednu cestičku vedoucí v tomto klenotu. A jak se říká – nejde sedět prdelí na dvou židlích =D (i když to často dělám). Tak jsem nakonec ještě koukla na rychlo do mapy a vyrazily nakonec směr Krkonoše.

RANNÍ IDYLKA U FRIESOVÝCH BUD

Na parkovišti ráno nikdo nebyl, až jsem si říkala, jestli jsem vůbec správně, ale vzhledem k tomu, že to jsou milované Krkonoše, tak ano, byla =) Od parkoviště až k Friesovým boudám vede mírné táhle stoupání. Nejdřív byla zima, ale s rostoucími výškovými metry jsem sundavala oblečení =D postupně začaly za stromy vykukovat vrcholky těchto majestátných hor. U Friesových bud se pase chlupatý skot v ohradách a společně s ranním východem slunce a horským vánkem to byla dech beroucí podívaná.

KRKONOŠSKÉ BORŮVKY

Pokračujeme dál. Po cestě rostou borůvky. Jsou všude! Pravda je, že největší sběratel a profesionální česač borůvek je Mája =D kdyby měla v žaludku sítko, asi by se dalo na výletech i něco přivydělat =D její styl je neuvěřitelný. Naučila to i Kessi, takže tam stojíme jak tři grácie a cpeme se borůvkama. No, fajn, pokračujeme přes rozcestník U Klínových bud k Chalupě na rozcestí. Tady potkáváme první lidi. Jakože vážně, za celou dobu ani živáčka, jako bychom měly Krkonoše jen pro sebe <3 Na Chalupě si dávám výbornou polévku na zahřátí a holkám rozděluju Paté od Nonstopu. Když byly holky mladší, jídlo pro psy po cestě jsem tolik neřešila. Ani já jsem neměla potřebu stravování a jídlo obecně řešit. Ale s věkem =D a zájmem o jídlo, připravuju energii na cesty jak sobě, tak holkám. Prohodíme řeč s dalšími výletníky, kteří se většinou ptají „proč Kessi nosí brýle“ =)

Míříme směrem na Liščí horu, kde se nachází úžasná vyhlídka přímo na Sněžku! Pokračujeme ještě chvíli hřebenovkou mezi stromy a nakonec se vydáváme po žluté TZ a obcházíme Lesní boudy. Což ale vůbec nebyla chyba, právě naopak! Procházíme nádherným osamělým lesním úsekem s výhledy do krajiny, a nejen tam, výhled je dokonce i na Černou horu.

A teď už scházíme dolů do údolí a cesta po zelené trase se klikatí lesem mezi potůčky. Čekalo nás ještě závěrečné „stoupání“ přes Hanapetrovu paseku =D byl to parádní výlet, kterého člověk nikdy nelituje. Holky po cestě dostaly ještě proteinový drink od Mamuta (od to mají jak rituál a vždy s ním počítají), zalehly do pelechu a vyrazily jsme na cestu zpět do Prahy. Díky Krkonoše, zase se brzy vrátíme!


INFORMACE O VÝLETU

  • máte psa a milujete dobrodružství?
  • chtěli byste si užívat pohodovou turistiku se psem bez vodítka, aniž byste zažívali stres?
  • nevíte, jak se zachovat v případě úrazu
  • chtěli byste, aby váš pes byl v první řadě váš parťák a společník?

vzdálenost 20 km | celkové převýšení 1736 m | voda na trase – ANO (chaty) | vhodné pro psy – ANO

Napiš komentář