Image Alt

Podzim v Prachovských skalách

ČESKO | ČESKÝ RÁJ
  /  Český ráj   /  Podzim v Prachovských skalách

Podzim v Prachovských skalách

„Podzim je druhé jaro, kdy se každý list stává květem“. Milujeme podzim, a tak jsme vymýšleli, kam za barvami vyrazíme. Volba padla na Prachovské skály, kterou jsou na podzim neskutečným místem!

prachovské skály

Nejznámější částí Českého ráje jsou bezpochyby Prachovské skály, ráj (nejen) horolezců. Toto skalní město leží asi 10 km od Jičína, města pohádek, a tak návštěvu skal můžete spojit s návštěvou tohoto města. V roce 1933 bylo území prohlášeno za přírodní rezervaci a v roce 2002 byla rezervace připojena k Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Nachází se tu pozůstatky středověkého hradu Pařez a velké množství vyhlídek.

Z lesa vystupují obří pískovcové skály, mezi kterými vedou úzké cestičky a strmé schůdky. Mají také nejstarší lezeckou historii v zemi. Střed tvoří romantické skalní město plné štíhlých vysokých věží a pilířů, mezi kterými jsou hluboké a těsné rokle. Mezi nejnavštěvovanější místa patří Vyhlídka Českého ráje, Americká sluj, vyhlídka prof. Hekena či Císařská chodba.

Ačkoliv jsou Prachovské skály poměrně malé, hustá síť turistických značek vás provede roklemi, stržemi, úžlabinami, po vršcích pískovcových skal a kouzelnými zákoutími. Tak, a teď si představte, že tohle všechno procházíte na podzim, kdy šedým skalám kontrastují žluté břízy, smrky a barevné spadané listí. My jsme se rozhodli, že tentokrát Prachovské skály nespojíme s žádným dalším okruhem nebo výletem, ale že si projdeme každé zákoutí tohoto místa, které nás svými barvami úplně pohltilo.


informace o výletu

Psi na trase: Trasa je vhodná pro psy, ale je potřeba na ně dávat pozor. Hrozí riziko pádu z výšky, zaseknutí nohy mezi balvany a další nástrahy skal. Místy bude možná některý pes potřebovat přenést. Do skal rozhodně nepatří štěně a pes, který není zvyklý na náročnější terén. Voda pro psy na trase k dispozici není.

vzdálenost 5 km | převýšení 500 m | voda na trase – NE | vhodné pro psy – ANO

Napiš komentář