Image Alt

SUP Lago del Predil, Slap Boka

SLOVINSKO
  /  Cestopisy   /  SUP Lago del Predil, Slap Boka

SUP Lago del Predil, Slap Boka

Probouzíme se do zamračeného, deštivého rána. Opět. A víte co? Nám to vůbec nevadí! předpověď počasí hlásila, že bude celý týden hnusně a že to máme odpískat. Řídit se předpovědí, tak nejspíš ani do Slovinska nevyrazíme, ale počasí se vždycky vyjasní a nakonec to vždycky dopadne dobře =) nebo je alespoň takové počasí, které si přejeme mít k naší aktivitě, a to ke štěstí stačí! 

Paddleboard na lago del predil

Dneska nás čeká další výlet se Sebim z Bovec SUP, tentokrát do Itálie na jezero Lago del Predil. Tentokrát nás za intenzivního deště Sebi nakládá v kempu Polovnik a vyrážíme směr Itálie. Cesta opět probíhá ve velmi přátelském duchu. Po příjezdu na místo, světě div se, neprší. Opět dostáváme lahev s vodou s čerstvým ovocem, Sebi se nás ptá, jestli ještě potřebujeme instruktáž, že si myslí, že není potřeba, s čímž souhlasíme, bereme prkna a jdeme na to! 

Na jezeře Lago del Predil poměrně dost fouká a tak je jezero plné vln, takže to máme dneska s nádechem mořského příboje =D ale hlavně, že neprší! Je v plánu objet si celé jezero dokola a dnešní výlet je rozhodně kratší než ten včerejší. Užíváme si krásy okolních hor a dostáváme se až k řece Rio Lago. Zde si dáváme krátkou pauzu, psísi vystupují z prken a jdou se osvěžit a my si samozřejmě děláme nějaké fotky, nasedáme a vyrážíme dál. Jenže tentokrát máme každý jiného psa, prostě nastoupili na prkno, které zrovna jelo okolo =D Dostáváme se ke krásnému vodopádu, kde se kocháme přírodním kýčem, děláme fotku a kousek dál na břehu je opět možnost skoků do vody. Někteří neváhají ani minutu a jdou skákat. My ostatní si dáváme chill u břehu. 

Nicméně vidíme, že z hor se žene poměrně velký mrak, tak zabereme a když se převlékneme a Sebi naloží prkna, spustí se samozřejmě liják. Vypočítáné na minutu přesně =) 

Sebi nás odváží zpět do kempu a my se loučíme. Určitě to nebylo poslední shledání, Bovec SUP nabízí i jiné paddle výlety, možná příště zkusíme divokou řeku =)  

do purple-rocket na chilli čaj

V Bovci samozřejmě ani kapka, stany nám parádně vyschly a tak balíme, nakládáme se do auta a jedeme se zastavit za Káťou do purple-rocket na poslední čaj. Po cestě k Bohinji chceme ještě stihnout Slap Boka, že to nejspíš bude jen taková malá procházka na vyhlídku. Parkujeme tedy u silnice před mostem, kde se nachází vodopád. Toto léto je hodně deštivě a tak přeje všem vodopádům a vodním sportům. 

slap boka a směr bohinj

Na mapě si najdeme nejvyšší vyhlídku na turistické stezce a rozhodneme se, že chceme jít až nahoru. Na mapy.cz tato cesta značená není (alespoň ne v době psaní tohoto článku), ale na místě značená je. No, co vám budu podívat. Z plánované procházky na vyhlídku byla několikahodinová “pomaluferrata” nahoru k vodopádu =D Pokud chcete jít až nahoru, doporučuji vodu a pevné, dobré boty (především ty, které co nejmíň kloužou), terén je zde mokrý a velmi kluzký. Ale ten výhled na vodopád, ten opravdu stál za to, a nejen to, ještě ty dechberoucí pohledy do údolí řeky Soči, které se nahoře otevírají. Jen doporučuji udělat si na výlet k vodopádu dostatek času, rozhodně to není “hodinová procházka”, ale stojí to za to! =) 


INFORMACE O VÝLETU na slap boka

  • máte psa a milujete dobrodružství?
  • chtěli byste si užívat pohodovou turistiku se psem bez vodítka, aniž byste zažívali stres?
  • nevíte, jak se zachovat v případě úrazu
  • chtěli byste, aby váš pes byl v první řadě váš parťák a společník?

vzdálenost 3 KM | celkové převýšení 850 m | voda na trase – NE (pouze na začátku) | vhodné pro psy – ANO

Napiš komentář