Image Alt

Roadtrip den 5. – Operace Overlord

FRANCIE | NORMANDIE
  /  Cestopisy   /  Roadtrip den 5. – Operace Overlord

Roadtrip den 5. – Operace Overlord

I další den věnujeme historii, jak by také ne, v Normandii to historií přímo dýchá. Co místo, to informace, co pláž to známé místo. Dnes jsme se vydali podívat do přímořského města Arromanches-les-Bains a zbytek odpoledne trávili na pláži.

Arromanches-les-Bains

Přímořské letovisko Arromanches-les-Bains je neodmyslitelně spjato s osvobozením západní Evropy po dni D. Najdete zde velké betonové bloky, které, které zde zůstaly po přístavu Port Winston. Přístav zde měl stát dočasně, používal si asi pět měsíců, ale za tu dobu přes přístav dorazilo ohromujících 2,5 milionu mužů, 500 000 vozidel a čtyři miliony tun zásob. Přes všechny své pochmurné připomínky otřásajícího válečného úsilí, má Arromanches spoustu kouzla, a nabízí nádherné procházky po pláži a útesech. Při putování po městě můžete také spatřit některé zajímavé památníky.

plážová pohoda na juno beach

Zítra se přemisťujeme dále, a tak celé odpoledne věnujeme návštěvě města Courseulles-sur-Mer a pobytu na pláži hned vedle kempu. Počasí nám přeje a večer fotím nějaké západovky. Hned za kempem je právě Juno Beach, což je jedna z pěti pláží, kde proběhlo vylodění 3. kanadské pěší divize, která v první vlně utrpěla velké ztráty. Na pláži není příliš mnoho lidí a psi sem mohou bez problému. Kessi dokonce vyvolala malé pozdvižení, kdy přišla rodina s dronem a ona lítala po celé pláži a naháněla dron. Srandu z toho mělo spousta lidí okolo =)

Napiš komentář